PODRÓŻE

PAŁAC MAŁA WIEŚ

Mała Wieś to zachwycający krajobraz – stawy z łódkami, ogród francuski, park romantyczny, rezerwat modrzewi, łąki oraz jeden z najstarszych sadów w Polsce – to wszystko znajdziesz w jednym miejscu. Fantastyczna fauna i unikatowa flora towarzyszą spacerom po otaczających Pałac 30 hektarach ogrodach.

CIEKAWE HISTORIE

Wybudowany w 1786 przez Bazylego Walickiego Pałac jest niezwykłym zabytkiem polskiej kultury. Unikatowe polichromie, w większości oryginalnie zachowane, są zapierającymi dech w piersiach przykładami wspaniałego polskiego malarstwa.

Od wejścia i westybulu, gdzie wita nas rzeźba greckiego filozofa Diogenesa, przenosimy się w podróż w czasie. Kontynuujemy ją przez kolejne niesamowite komnaty Pałacu – odwiedzając dwie najbardziej ciekawe: Salę Warszawską z panoramą Warszawy z XVIII wieku oraz Salę Pompejańską z groteskowymi freskami.

MAZOWIECKIE OPOWIEŚCI

Okolice Grójca do niedawna kojarzyć się mogły szerokiej publiczności wyłącznie z owocami i zagłębiem sadowniczym. Od pewnego czasu region może pochwalić się odświeżoną atrakcją, która od zeszłego roku jest otwarta dla turystów. Pałac w Małej Wsi – niezwykły zabytek z XVIII wieku, perła polskiego klasycyzmu jest aktualnie centrum kompleksu wypoczynkowego, w którego skład wchodzą hotel, restauracja, sala widowiskowa, zaplecze atrakcji sportowych oraz ogrody.

OFERTA:

Kulinarnym centrum obiektu jest Restauracja Stara Wozownia, która odtwarza smaki, które były obecne w historii Małej Wsi. Szef Kuchni Zbigniew Paluch wczytuje się w dzieła dotyczące Małej Wsi poszukując inspiracji do dań serwowanych dziś w restauracji. Spróbuj niezwykłego barszczu z grójeckich jabłek!

MIEJSCA W POBLIŻU WARTE ODWIEDZENIA: Grójec

 

Dane kontaktowe

PAŁAC MAŁA WIEŚ
Mała Wieś 40, 05-622 Belsk Duży
+48 782 40 40 40
Strona www
Facebook