Aktualności

NA ŁYŻWACH I NARTACH: AKTYWNA ZIMA W WARSZAWIE

15 miejskich lodowisk w 12 dzielnicach stolicy i stok narciarski na Ochocie naśnieżony nawet wtedy, gdy na ulicach nie ma już po białym puchu ani śladu – Warszawa rozpoczęła sezon zimowych aktywności. Przez cały zimowy sezon otwarte będą lodowiska na Bemowie, w Ursusie, w Wawrze, na Targówku, w Wesołej, na Ochocie, Białołęce, w Wilanowie, na Mokotowie i Woli, w Śródmieściu i na Żoliborzu. Oraz bardzo popularne wśród warszawiaków lodowisko na Rynku Starego Miasta.

Oferta miejskich lodowisk

Wejście na lodowiska na Bemowie, w Ursusie, Wesołej, w Śródmieściu i na Żoliborzu jest bezpłatne. W pozostałych dzielnicach ceny wahają się od 5 do 11 zł za godzinę. Chcąc skorzystać z miejskiej oferty nie trzeba mieć własnego sprzętu – przy każdym lodowisku działają wypożyczalnie łyżew.

Poza ofertą dla łyżwiarzy niektóre z dzielnicowych ośrodków sportowych przygotowały ofertę dodatkową, np. na Mokotowie przy ul. Inspektowej 1 organizowane są łyżwiarskie czwartki i zimowy triathlon.

Bezpieczeństwo zdrowotne

W związku z trwającą pandemią COVID-19 na miejskich lodowiskach obowiązują obostrzenia sanitarne. Przez cały czas pobytu na terenie hali lodowiska należy zachowywać dystans społeczny min. 1,5 m, nosić maseczkę zakrywającą usta i nos oraz dezynfekować ręce.

Lodowisko na Starym Mieście

W tym roku można korzystać z nowego lodowiska na Rynku Starego Miasta, które zyskało całkowicie nową konstrukcję. Zastąpiła ona dotychczasową drewnianą, mocno wysłużoną. Teraz zastosowano nowoczesne, energooszczędne rozwiązania, dzięki którym zużycie prądu i wody będzie znacznie niższe.

Górka Szczęśliwicka czeka na narciarzy

Śnieg z warszawskich ulic już zniknął, za to na Górce Szczęśliwickiej jest go coraz więcej. Zakończono naśnieżanie i ponownie wszyscy miłośnicy narciarstwa i jazdy na snowbordzie mogą korzystać z jedynego, całorocznego stoku narciarskiego w Warszawie.
Stok narciarski na warszawskiej Ochocie ma długość ponad 200 m. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów są dwa wyciągi: krzesełkowy i talerzykowy oraz taras widokowy, z którego można podziwiać miejską panoramę. Oświetlony stok otwarty jest codziennie od godz. 10.00 do 20.00. Miłośnicy białego szaleństwa mają do wyboru dwa systemy karnetowe – czasowe i punktowe.

W Ośrodku Szczęśliwice działają także szkółki narciarskie oraz wypożyczalnia sprzętu, dlatego nawet osoby początkujące mogą doskonalić swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.
Więcej informacji na: aktywnawarsza.pl.

Bezpieczeństwo zdrowotne

W związku z trwającą pandemią należy pamiętać o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych: zachowywać dystans społeczny min. 1,5 m przy kasach, w kolejkach do wyciągów, stoku oraz na terenie całego obiektu. Zakrywać nos i usta przebywając w częściach wspólnych budynku. Nie należy też zapominać o dezynfekcji rąk.

Ośrodek Szczęśliwice to jedyny tego typu obiekt na Mazowszu i jeden z nielicznych w Polsce. Stok narciarski jest jednym z największych tego typu ośrodków w Europie. Zlokalizowany jest w dzielnicy Ochota w Parku Szczęśliwickim przy ul. Drawskiej 22 w Warszawie.

Facebook