AKTUALNOŚCI

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W DROHICZYŃSKIM ZAGUBKU

W produkty od lokalnych producentów, rękodzielników i rzemieślników – w tym ozdoby choinkowe, stroiki i świąteczne przysmaki – będzie można zaopatrzyć się 18 grudnia podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Nadbużańskim Ośrodku Promocji Produktu Lokalnego „Zagubek” w Drohiczynie. Dzień wcześniej, w piątek 17 grudnia, odbędą się w „Zagubku” warsztaty, podczas których mieszkańcy Drohiczyna ubiorą choinkę przygotowanymi własnoręcznie ozdobami.

Kiermaszowi będzie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji, m.in. prelekcja etnolożki Kasi Stępniak o zwyczajach świątecznych, degustacja olejów czy warsztaty – kosmetyczne, robienia świec z wosku pszczelego oraz robienia zakwasu na barszcz. Miłośnicy zwierząt będą mogli zrobić sobie klimatyczne fotki z sympatycznymi alpakami, muzykalni mogą pośpiewać kolędy, a zmarznięci rozgrzeją się grzanym winem lub ciepłym korzennym sokiem jabłkowym.

PROGRAM KIERMASZU BOŻONARODZENIOWEGO

12.00-17.00 – Kiermasz Bożonarodzeniowy – ozdoby choinkowe, upominki, stroiki, decoupage, rękodzieło i rzemiosło artystyczne, chatki z piernika, grzane wino, potrawy wigilijne i nie tylko;
13.00 – prelekcje o tradycjach Bożonarodzeniowych Podlasia Nadbużańskiego;
14.00 – degustacja olei wraz z objaśnieniami ich wspaniałych wartości dla zdrowia;
15.00-18.00 – Warsztaty kosmetyczne – kosmetyki do zjedzenia/warsztaty dla dzieci i młodzieży zrób swoje mydełko/warsztaty z robienia świeczek z wosku pszczelego dla dzieci z opiekunem.

Goście specjalni: prześliczni i puchaci przyjaciele z Alpakowa!

Organizatorem wydarzenia jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie. Wsparcie promocyjne zapewnia Lokalna Organizacja Turystyczna „LOT nad Bugiem”.

Kiermasz Bożonarodzeniowy na Facebooku

Nadbużański Ośrodek Promocji Produktu Lokalnego „Zagubek” został otwarty w czerwcu 2021 r. Celem działalności ośrodka prowadzonego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie jest integrowanie lokalnych producentów z terenu Podlasia Nadbużańskiego (obszar działania SLGD „Tygiel Doliny Bugu” i „LOT nad Bugiem”). W „Zagubku” odbywają się warsztaty kulinarne, wystawy lokalnych artystów oraz wydarzenia promujące produkt lokalny. Atrakcją, nie tylko dla najmłodszych, jest pokój zagadek dotyczących lokalnych kulinariów. W Ośrodku prowadzona jest stała, codzienna sprzedaż produktów lokalnych.

Facebook