„Moda na Mazowsze – przyjazna naturze” – tak brzmi hasło przewodnie konferencji i warsztatów przygotowanych specjalnie na 10. Forum Rozwoju Mazowsza. Program tego szkolenia obejmuje dwa dni Forum, które odbędzie się 16 i 17 października w Centrum Konferencyjnym MsMermaid przy ul. Wioślarskiej 8 w Warszawie.
Wstęp na Forum i udział w wydarzeniach jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować. Organizatorami konferencji i warsztatów „Moda na Mazowsze – przyjazna naturze” jest trójka partnerów: Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Mikrowyprawy oraz Fundacja na Rzecz Promocji Turystyki Aktywnej.
Moda na Mazowsze
Celem projektu Moda na Mazowsze jest zainspirowanie do spędzenia wolnego czasu i przeżycia niezapomnianych emocji właśnie na Mazowszu, w zgodzie z naturą. Pokazujemy Mazowsze bliskie i przyjazne, bezpieczne i gościnne, a przede wszystkim nieodkryte i zadziwiające.
Moda na Mazowsze to praktyczny przewodnik po Mazowszu i Warszawie, który inspiruje i informuje. Skierowany jest do osób aktywnych, ciekawych świata i szukających odpoczynku od codziennego pędu. Dostarcza gotowe przepisy na fascynujące wyprawy po regionie, zarówno dla osób wybierających aktywny wypoczynek jak i rodzin zainteresowanych historią Mazowsza lub kuchnią regionalną.
Magazyn „Moda na Mazowsze” dostarcza mnóstwo rzetelnych i praktycznych informacji na temat wydarzeń kulturalnych. Jest niezastąpiony przy planowaniu weekendowego wypadu za miasto. Moda na Mazowsze to również serwis turystyczny www.modanamazowsze.pl oraz fan page na Facebooku i Instagramie.
Podczas Forum Rozwoju Mazowsza zaprezentują się ze swoją działalnością MROT oraz jej partnerzy: Fundacja Promocji Turystyki Aktywnej i Projekt Mikrowyprawy. W trakcie 2-dniowego wydarzenia odbędzie się również 10. Forum Inicjatyw Turystycznych, a podczas niego m.in. ciekawe warsztaty związane ze zrównoważoną i odpowiedzialną turystyką.
Zapraszamy serdecznie!
PROGRAM WARSZTATÓW „ODZYSKANE Z RZEKI”
ŚRODA, 16.10.19
godz. 11.00-13.00
BUTELKA PET lub inne pojemniki plastikowe, torebki foliowe
– biżuteria – elementy do pracy dla uczestników zostaną wcześniej przygotowane ze względu na uciążliwy proces technologiczny
– wyplatanie z butelek PET pojemników, koszyczków itp.
– robienie pojemników na różne przedmioty.
Prowadzenie: Anna Lea Chojnacka
godz. 14.00-16.00
NIECHCIANE UBRANIA, TKANINY
– kwietniki z makrame (materiały: niechciane ubrania, których nie warto przekazywać dalej, kawałki tkanin, końcówki tkanin z hurtowni)
– podstawki pod garnki/kubki z korków od wina
– DODATKOWO instruktaż wykorzystania: słoików, kubków papierowych, rolek z papieru toaletowego, puszek i butelek PET
Prowadzenie: Julia Mafalda
CZWARTEK, 17.10.19
godz. 11.00-12.30
NIECHCIANE UBRANIA, TKANINY
– kwietniki z makrame (materiały: niechciane ubrania, których nie warto przekazywać dalej, kawałki tkanin, końcówki tkanin z hurtowni)
– podstawki pod garnki/kubki z korków od wina
– DODATKOWO instruktaż wykorzystania: słoików, kubków papierowych, rolek z papieru toaletowego, puszek i butelek PET
Prowadzenie: Julia Mafalda
godz. 12.30-14.00
SŁOIKI I PUSZKI
– świeczniki np. na świąteczny stół
– doniczki malowane lub zdobione techniką decoupage, które po wsypaniu ziemi i zasadzeniu ziaren staną się małym biurowym ogrodem
Prowadzenie: Anna Lea Chojnacka
PARTNERZY WYDARZENIA
Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna
Organizacja pozarządową zajmującą się promowaniem atrakcji i wspieraniem rozwoju inicjatyw turystycznych Warszawy i Mazowsza. Zrzesza samorządy, przedsiębiorstwa, instytucje kultury i organizacje pozarządowe związane z branżą turystyczną i okołoturystyczną w naszym regionie. Jest dla nich naturalną platformą wymiany wiedzy, doświadczeń, pomysłów i usług. Posiada rozbudowaną i aktualizowaną na bieżąco bazę wiedzy o ofercie regionu oraz ruchu i potencjale turystycznym w Warszawie i na Mazowszu. Wykorzystując serwisy internetowe, media społecznościowe oraz publikacje drukowane, tworzy rozbudowaną sieć dystrybucji informacji o atrakcjach i wydarzeniach, docierając do setek tysięcy turystów odwiedzających nasz region. Szczególną uwagę poświęca mieszkańcom stolicy informując ich o możliwościach wypoczynku i rekreacji w pobliżu Warszawy.
Mikrowyprawy
Bo przygoda jest wszędzie. W górach, na morzu i w mieście. Da się ją przeżyć po pracy, przed pracą albo w nocy. Nie trzeba być ani atletą, ani ryzykantem. Wystarczy rzut beretem od domu i kilka wolnych godzin”.
Łukaszem Długowskim – twórca Mikrowypraw, przekonuje, że po przygodę nie trzeba lecieć na drugi kontynent. Można przeżyć nawet pod Warszawą! Gdzie i jak to zrobić? Przyjdź, pogadaj i ruszaj w Mazowsze!
Fundacja na Rzecz Promocji Turystyki Aktywnej
Jej celem jest promocja turystyki aktywnej oraz propagowanie bezpiecznego wypoczynku i bezpiecznych podróży nie tylko turystów. Zależy im, aby w aktywne uprawianie turystyki, sportu i ruchu zaangażować jak największą część naszego społeczeństwa. Dążą to tego, by uświadomić możliwie szerokiemu gronu odbiorców, że aktywna turystyka jest dostępna dla wszystkich, jej uprawianie jest proste i szeroko dostępne. Zachęcając do aktywnej turystyki prowadzą akcje informacyjne, mające na celu ograniczanie sytuacji powodujących zagrożenia dla zdrowia czy życia.
Organizatorem Forum Rozwoju Mazowsza jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.