Podróże

KOSMICZNE RANCZO CZYLI UFO POD CZERSKIEM. STARTUJE NOWY SEZON!

Nie w Nowym Jorku, nie w Roswell, a w maleńkiej wsi Rososz niedaleko Warszawy wylądowali kosmici i wybudowali sobie siedlisko, do którego zapraszają wszystkich Ziemian – małych i dużych. Kosmiczne Ranczo, bo tak nazywa się ten nowy park łączący rekreację z rozrywką i przyjazną edukacją, przypomina amerykańską farmę i położone jest w pięknej okolicy – wśród lasów, stawów, łąk i sadów jabłkowych ziemi grójeckiej.

Kosmici właśnie się przebudzili z zimowego snu i szykują wielkie otwarcie nowego sezonu nowego parku rozrywki: 27 kwietnia 2024!

NOWOŚCI 2 SEZONU

Pojawiły się nowe urządzenia rozrywkowe, wystawa o wszechświecie została poszerzona o kosmiczne i popkulturowe eksponaty, a artyści wystąpią z nowymi lub poszerzonymi programami. Na Kosmicznym Ranczu można spotkać takie postaci jak twisterka balonowa Patrycja Lipińska, Maciej Pęda występujący jako magiczny Mistrz Jedi i Damian Spętany wcielający się w szalonego naukowca Dra SPACE. W drugim sezonie częściej odbywać się też będzie uwielbiana nie tylko przez dzieci zabawa w kosmoPianie.

Powstała także nowa ranczowa piosenka! Nosi tytuł „Gimnastyka z Kosmitami” i nie pozwala ustać spokojnie w miejscu.

Kosmici w sąsiedztwie zamku w Czersku

Joanna Chmielewska, jedna z najpopularniejszych polskich autorek kryminałów i powieści humorystycznych, okazała się też niezłą wieszczką: przewidziała lądowanie kosmitów na Mazowszu. Pomyliła jedynie strony Wisły, bo akcję swojej powieście science fiction osadziła w Garwolinie.

Tymczasem kosmici, a wręcz całe ich tabuny, zasiedlili maleńką miejscowość Rososz na południe od zamku w Czersku i na wschód od Grójca oraz – jeśli ktoś woli – nieco bliższego Chynowa. W wiosce liczącej niespełna stu mieszkańców powstało Kosmiczne Ranczo – siedlisko przyjaznych (w większości) przybyszów z odległych planet, a nawet galaktyk.

Po Kosmicznym Ranczu oprowadza nas Tomasz Wielemborek, który bliskie spotkania trzeciego stopnia przełożył na aranżację fantastycznego miejsca, idealnego na rodzinne wyprawy poszukiwaczy przygód.

Główni gospodarze Kosmicznego Rancza są mili i uwielbiają się przytulać, szczególnie największy, puchaty KosMiś. Tina i Ton są przede wszystkim pracowici i to oni odpowiadają za kształt farmy nie z tej ziemi, która stała się w 2023 r. nową atrakcją turystyczną Mazowsza. W otoczeniu zieleni, drzew i wody można tu spędzić przynajmniej kilka godzin.

Place zabaw nie z tej Ziemi!

Kosmiczne Ranczo to świetnie miejsce na wakacyjne i weekendowe szaleństwa. Dla najmłodszych jest do wyboru kilka kosmicznych placów zabaw. Najbardziej wyjątkowy ma kształt latającego spodka utkanego ze specjalnych lin.

Są też atrakcje ruchome. Dzieci wraz z rodzicami mogą przelecieć się gwiezdnymi rakietami albo poczuć mocniejsze emocje na Grawitomacie – 12-metrowej wieży spadania. Na młodszych czeka przejażdżka kosmicznymi ( a jakże) świnkami. Są też poduchy – wodna i powietrzna, basen z przezroczystymi kulkami z podświetleniem LED, dmuchańce, mega klocki, piaskownice z kolorowymi piaskami.

Obok zabawy ważna jest warstwa edukacyjna: opowieść związana z eksploracją kosmosu. Na Ranczu można zobaczyć jedyną w Europie replikę lądownika księżycowego naturalnej wielkości, czyli liczącą ponad 7metrów. Są też rakiety w imponującej skali 1:10. Kolekcja naszywek ze wszystkich załogowych misji NASA to jedna z wielu cennych ciekawostek, które można w tym miejscu zobaczyć.

Gwiezdne Wojny i inne kosmiczne historie

Dla fanów filmów fantastycznych Kosmiczne Ranczo to istny raj. Punktem centralnym jest jedyna w Polsce wystawa kosmicznych gwiazd dużego i małego ekranu przedstawionych w naturalnej wielkości! Kogo tu nie ma! Neytiri z Avatara i Superman, Venom i Mandalorian, Darth Vader i Predator, Thanos oraz MeloŚmiacz, czyli jedyny kosmita z polskiej kinematografii, bo z produkcji „Pan Kleks w Kosmosie”.

Goście Rancza mogą sobie zrobić zdjęcie na rowerze lecąc razem z E.T. lub przy grillu z ALFem. Znajdą tu również dekoracje z serii filmowych Gwiezdne Wojny i Star Trek. To nie koniec niespodzianek popkulturowych, bo są też tematyczne flipery, gry arcade Space Invaders i Galaga oraz gry zręcznościowe dla młodszych.

Sto opowieści wplecionych w międzygalaktyczną fabułę

Kosmiczne Ranczo jest miejscem spójnym tematycznie, ale poza opowiadaniem znanych i istniejących od dawna, ma także nową – własną historię. Można ją przeczytać w stworzonej specjalnie książeczce. Bohaterowie tej opowieści wędrują po terenie Rancza jako piękne, przytulaśne maskotki, z którymi można sobie zrobić zdjęcie. Ranczo ma nawet własną piosenkę!

We wrześniu 2023 Kosmiczne Ranczo działa w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00, w wybrane dni jest także dostępne dla grup zorganizowanych. Przez cały dzień na terenie działa ekipa animacyjna proponująca dzieciom przeróżne gry i zabawy. Odbywają się także pokazy naukowe, rozrywkowe i magiczne, zawsze związane tematycznie z kosmosem.

Co jakiś czas organizowane są koncerty muzyki granej na handpanie, instrumencie nazywanym UFO ze względu na specyficzny kształt. Relaksacyjnych dźwięków można posłuchać bujając się na zawieszonych w pobliżu hamakach.

Nie tylko duchowa strawa dostarczana jest na terenie Kosmicznego Rancza. Hitem w lokalu gastronomicznym są ufoBurgery, a na specjalne życzenie dania dostarcza do stolika kelner- robot AstroKitek. A przed powrotem do domu z kosmicznej przygody można zaopatrzyć się w pamiątkę, na przykład wizerunek ulubionego kosmity.

Dane kontaktowe

Kosmiczne Ranczo Rososz 24, 05-650 Rososz
694-892-777
Strona www
Instagram
Facebook