Aktualności

KONCERT NOWOROCZNY I BETLEJEM POLSKIE MAZOWSZA

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmią 12 stycznia podczas tradycyjnego Koncertu Noworocznego, który – jak co roku w okresie karnawału – odbędzie się w Sali Widowiskowej Zespołu „Mazowsze” w Mateczniku grupy w Otrębusach. I nie będzie to ostatnia w tym roku okazja do kolędowania z gospodarzami Karolina. Na drugą połowę stycznia planowane są jeszcze kolejne spektakle „Betlejem polskiego”, którego premiera odbyła się 7 grudnia 2018 r.

Jak czytamy na stronie zespołu, w programie Koncertu Noworocznego „nie zabraknie najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w subtelnych aranżacjach podkreślających świąteczny nastrój”. Pojawią się także najbardziej efektowne choreografie z repertuaru „Mazowsza” wykonywane w oryginalnych kostiumach z kilkunastu regionów Polski. Początek kolędowania o godz. 18.00.

„Betlejem polskie” według Lucjana Rydla w reżyserii Zbigniewa Kułagowskiego to również okazja do ponownego przeżycia świątecznego nastroju. Roztańczone i rozśpiewane magiczne widowisko jest utrzymane w klimacie świątecznej zabawy, a jednocześnie przepełnione mądrym tekstem z wątkami historycznymi oraz piękną muzyką i śpiewem. Najnowszy spektakl zespołu oparty na dramacie Lucjana Rydla miał premierę 7 grudnia 2018 r. Występuje w nim 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry. Najbliższe spektakle odbędą się 16.01-17.01, 20.01 oraz 22.01-23.01.

Rezerwacja i sprzedaż biletów na koncerty: Kasa Biletowa Zespołu „Mazowsze” tel. 22 20 88 200 lub on-line na stronie mazowsze.waw.pl

Facebook