NAD WODĄPLAŻE I KĄPIELISKA

KĄPIELISKO MIEJSKIE W BIAŁOBRZEGACH

Położone nad brzegiem Pilicy kąpielisko w Białobrzegach to idealne miejsce dla osób lubiących odpoczynek nad wodą. Wybierając się nad tę rzekę – czystą, spokojną i bezpieczną – warto rozważyć jedno- lub dwudniową wyprawę kajakową.

Plaża miejska

Plaża w Białobrzegach znajduje się na lewym brzegu Pilicy, niedaleko starego, 4-przęsłowego mostu z żelbetonu. Od początku lipca do końca września (w godzinach 10.00 – 18.00) jest ona strzeżona przez ratowników WOPR. Na kąpielisku wydzielone są 4 strefy – w zależności od poziomu umiejętności pływackich odpoczywających tu osób. Strefa z płytką wodą idealnie nadaje się do pluskania i pływania z dziećmi.

Na piaszczystej plaży ustawione są parasole przeciwsłoneczne oraz kontener z toaletami i przebieralniami, a w wyznaczonych miejscach można rozpalić ognisko lub grilla.

Organizacja spływów kajakowych

Wiele osób przyjeżdżających na plażę w Białobrzegach decyduje się na jedno- lub dwudniowy spływ kajakowy. Ten odcinek Pilicy szczególnie przypadnie do gustu bardziej doświadczonym kajakarzom. Warto wziąć pod uwagę, że bieg rzeki jest nieuregulowany, a w rejonie Białobrzegów występują liczne wysepki. Podczas spływu Pilicą mijamy lasy parku krajobrazowego „Dolina Pilicy i Drzewiczki”.

W białobrzeskiej stanicy wodnej WOPR działa wypożyczalnia kajaków; stąd można wybrać się również na zorganizowany spływ.

Innym miejscem organizującym spływy jest ośrodek Kajaczek w Brzeźcach (przy ulicy Bociana). Centrum nie tylko organizuje spływy kajakowe, ale również udostępnia domki letniskowe i pole do rozbicia namiotów lub zaparkowanie przyczepy kampingowej czy kampera. Na terenie pola namiotowego dostępne są drewniane stoły i ławki pod parasolami oraz miejsce na ognisko. Atutem jest także duży parking. Od piątku do niedzieli działa wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Pilica, fot. Zbigniew Panów

Raj dla wędkarzy

Wyprawa do Białobrzegów to również propozycja dla amatorów wędkarstwa. Największą popularnością amatorów „taaakiej ryby” cieszy się sąsiadujące z kąpieliskiem Jezioro Wschodnie i kanał zwany Księżym Ogrodem łączący je Pilicą.

Od strony ulicy Cichej można znaleźć miejsca parkingowe, a dojście na teren łowiska ułatwia oświetlona promenada.

Facebook