Aktualności

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W SIEDZIBIE MAZOWSZA

Zespół „Mazowsze” zaprasza 11 i 12 grudnia na siódmy jarmark bożonarodzeniowy „Święta za pasem”. Wystawcy z całej Polski przyjadą do siedziby zespołu w Otrębusach z rękodziełem artystycznym i produktami regionalnymi, także świątecznymi przysmakami. Jarmark będzie okazją, by zaopatrzyć się w niepowtarzalne podarunki i świąteczne pyszności, a przede wszystkim poczuć przedświąteczną atmosferę podczas warsztatów i spektaklu w wykonaniu gospodarzy.

Świąteczne warsztaty

W programie wydarzenia znalazły się warsztaty w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. Podczas zajęć będzie okazja wykonać własnoręcznie ozdoby świąteczne oraz poznać zwyczaje bożonarodzeniowe z różnych regionów Polski.

Zapisy na warsztaty odbywają się pod nr tel. +48 22 208 87 00 lub 605 501 770 oraz mailowo: kontakt@karolinmazowsze.pl

ZOBACZ TEŻ:
CENTRUM FOLKLORU POLSKIEGO „KAROLIN” W OTRĘBUSACH
KAROLIN – SIEDZIBA CAŁEGO MAZOWSZA

Świąteczny spektakl

Jarmarkowi, jak co roku, towarzyszyć będą spektakle. W tym roku będzie to „Betlejem Polskie” w wykonaniu zespołu „Mazowsze” wystawione w sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 12.00 i 17.00.

„Betlejem polskie” według Lucjana Rydla w reżyserii Zbigniewa Kułagowskiego to roztańczone i rozśpiewane magiczne widowisko utrzymane w klimacie świątecznej zabawy, a jednocześnie przepełnione mądrym tekstem z wątkami historycznymi oraz piękną muzyką i śpiewem. Spektakl zespołu oparty na dramacie Lucjana Rydla miał premierę 7 grudnia 2018 r. Występuje w nim 150 wykonawców: aktorów, solistów śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry.

Bilety na przedstawienia do nabycia w kasie zespołu i na stronie internetowej www.mazowsze.waw.pl.

Bezpieczeństwo gości i gospodarzy

Ze względu na sytuację epidemiologiczną i ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa konieczne będzie ograniczenie liczby gości niezaszczepionych przeciwko SARS-CoV-2, jednocześnie przebywających na terenie jarmarku (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29.11.2021).

Do tej puli nie będą wliczane osoby zaszczepione, dlatego wszyscy odwiedzający są proszeni o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego szczepienie.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY „ŚWIĘTA ZA PASEM”
11 grudnia (sobota) – godz. 12.00 – 20.30
12 grudnia (niedziela) – godz. 10.30 – 19.30
Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
ul. Świerkowa 2, 05-805 Otrębusy
wstęp na jarmark – bezpłatny

Dane kontaktowe

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
ul. Świerkowa 2, 05-805 Otrębusy
Strona www
Facebook