AKTUALNOŚCI

FESTIWAL STREFA CISZY W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

Festiwal Strefa Ciszy to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych w Warszawy, które co roku gromadzi w Łazienkach Królewskich tysiące gości. Koncerty odbywają się malowniczych zakątkach ogrodów. Można ich słuchać na leżakach lub bezpośrednio na trawie, ciesząc się muzyką w przyjemnej atmosferze, z rodziną i przyjaciółmi, a artyści dostępni są na wyciągnięcie ręki.

Wchodząc z miejskiego zgiełku na teren Ogrodu, zanurzmy się w ciszę, która pozwala nam usłyszeć muzykę delikatnie rozbrzmiewającą w pełnej harmonii z otaczającą naturą. Wsłuchajmy się zatem w tę „ciszę” – skrywa ona niezliczone skarby, które odnajdziemy podczas dziewiątej edycji Festiwalu Strefa Ciszy.

2-3 lipca 2022
9-10 lipca 2022
16-17 lipca 2022
23-24 lipca 2022

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

Wykonawcy i program

W tym roku Festiwal odbędzie się w cztery lipcowe weekendy: od 2 do 24 lipca 2022. Koncerty odbywać się będą w łazienkowskich ogrodach przez cały dzień na kilku scenach jednocześnie: Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie, Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze, Scenie Czerwonej przy Trou Madame i Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli. W ramach Festiwalu zaplanowano koncerty muzyki klasycznej, ludowej oraz jazzowej, a także wydarzenia specjalne.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpią m.in. zespół Cohaere Ensemble – zespół barokowy, który swoimi wykonaniami muzyki francuskiej zachwycił największych francuskich znawców i koneserów (I Nagroda na prestiżowym Le Concours International de Musique Ancienne du Val de Loire, nagród II i III nie przyznano), a także Kwartet Puzonowy oraz Trio klarnetowe UMFC. W wykonaniu tego ostatniego zespołu usłyszymy utwory W. A. Mozarta. Zespół Percello z kolei zaprezentuje intrygujące połączenie wiolonczeli barokowej i perkusji w utworach J. S. Bacha.

Ciekawie zapowiada się koncert w wykonaniu Dance of Fire – pierwszego w Polsce kwartetu klarnetowego specjalizującego się w muzyce folkowej, który wzbogaca brzmienie klarnetów dźwiękami perkusji oraz instrumentów etnicznych.

Klasyka dla maluchów i opowiadacze baśni

Dzieci i rodziców, jak co roku, mogą wziąć udział w cyklu koncertów „Melomaluszki”. Doświadczeni animatorzy wprowadzą najmłodszych słuchaczy w świat muzyki poprzez interakcję i wspólne zabawy.

Po raz kolejny na Festiwalu zagości także Scena Opowiadaczy przy Świątyni Sybilli. Będzie można usłyszeć baśnie, opowieści i gawędy z różnych stron świata wzbogacone muzycznymi improwizacjami, zainspirowanymi muzyką tradycyjną.

Festiwal Strefa Ciszy to również okazja do zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych. Na Scenie Otwartej przy Wodozbiorze (Scena Pomarańczowa) amatorzy i profesjonaliści będą mogli pokazać, co im w duszy gra.

Program i więcej informacji można znaleźć na stronie Festiwalu Strefa Ciszy.

ZOBACZ TEŻ:
ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE. ZIELONE SERCE WARSZAWY

Facebook