Aktualności

FERIE ZIMOWE NA MAZOWSZU – MNÓSTWO POMYSŁÓW!

Czy macie już każdy dzień ferii dokładnie zaplanowany? Może zostały jeszcze jakieś dni na dodatkowe przygody? Mam dla Was mnóstwo propozycji!

Specjalnie na ferie zimowe przygotowaliśmy nowy numer magazynu „Moda na Mazowsze”, w którym znajdziecie pomysły na wyprawy we wszystkie strony świata, do światów niezwykłych i zaskakujących, ale też całkiem nieodległych. A to oznacza, że niewiele czasu trzeba poświęcić na samo podróżowanie, za to na przeżywanie przygód – całe godziny!

STĄD POBIERZESZ NASZ PRZEWODNIK 😀

Po pierwsze: proponujemy przygody z dreszczykiem! Czy znacie już wszystkie nawiedzone miejsca na Mazowszu? Jeśli nie, koniecznie powinniście ruszyć na wschód (Liw), północ (Ciechanów) i południe (Szydłowiec).

Po drugie: dla ciepłolubów mamy wyprawę na zachód do ciepłych źródeł, dla wielbicieli mrozów – mnóstwo propozycji śniegowych i lodowych aktywności w centrum regionu, a dla miłośników historii – wypad na północ do dawnej stolicy.

Po trzecie: zapraszamy do parków rozrywki, bo zimą na Mazowszu działają m.in. krainy Pszczółki Mai i Świętego Mikołaja.

Po czwarte: nasze wyprawy opracowaliśmy pod kątem osób podróżujących samochodami i niezmotoryzowanych.

Kolejami Mazowieckimi dojedziecie do wielu niesamowitych miejsc! Na przykład do krainy wiatraków, starożytnego zagłębia metalurgicznego lub miasta zaprojektowanego przez księżnę Aleksandrę.

STĄD POBIERZESZ NASZ PRZEWODNIK 😀

Nasz przewodnik pomaga też planować zimowe wyjazdy z wyprzedzeniem, np. przypomina, że do niektórych miejsc warto zadzwonić wcześniej i umówić się na konkretny termin lub godzinę zwiedzania. Sygnalizuje, jak przedostać się z jednej lokalizacji do kolejnej, np. z Sochaczewa do Żelazowej Woli albo z Ciechanowa do Opinogóry, gdy zabraknie połączenia kolejowego. Podpowiada, jakie informacje na temat konkretnych miejscowości zebrać wcześniej, żeby na miejscu skorzystać jak najwięcej i dobrze się bawić.

Lokalnych ciekawostek, ulotek i przewodników możecie też szukać w punktach i centrach informacji turystycznej w każdym z polecanych miejsc. Namiary do tych punktów i centrów też zamieściliśmy w tym numerze, żeby były pod ręką.

Wystarczy spakować podręczny plecak i ruszać w drogę. Nasz przewodnik nie zajmuje dużo miejsca – można go pobrać w wersji pdf i wtedy mieści się w smartfonie! 😀

STĄD POBIERZESZ NASZ PRZEWODNIK 😀

Facebook