Na campingu

KOZIENICE. CAMPING NR 74 PRZY OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM KCRIS

W tym sezonie jednym z ulubionych miejsc kamperowców jest Jezioro Kozienickie. Dlaczego? Ponieważ na urlopowiczów w okolicach zbiornika czeka kozienicki Camping nr 74 – idealne miejsce na zaparkowanie kampera lub przyczepy kempingowej. To jeden z najlepszych tego typu obiektów na całym Mazowszu, co potwierdza przyznawanie obiektowi tytułu „Mister Camping” przez Polską Federację Campingu i Caravaningu. 

 

Camping nr 74 zlokalizowany jest przy ul. Bohaterów Studzianek 30, na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki, nad brzegiem Jeziora Kozienickiego ze strzeżonym kąpieliskiem i piaszczystą plażą. Oprócz parcel na polu caravaningowym, na przyjezdnych czekają też miejsca noclegowe w pensjonacie i domkach campingowych. Do dyspozycji kamperowców są ujęcia wody i przyłączą do energii elektrycznej, a także sanitariaty. Wiaty umożliwiają zjedzenie posiłku lub organizację pikniku. Teren ośrodka jest stale patrolowany przez policję i ochronę. 

 

W ośrodku wypoczynkowym można wypożyczyć sprzęt do pływania po jeziorze. Do dyspozycji gości są także boiska do siatkówki, korty tenisowe, siłownia plenerowa, park do street workoutu i klub bilardowy, a dla najmłodszych gości – plac zabaw i park linowy. W restauracji działającej przy pensjonacie można zjeść śniadanie lub obiad. 

 

Spędzając czas w Kozienicach, można wybrać się do Muzeum Regionalnego z wystawami poświęconymi sztuce ludowej i bartnictwu w Puszczy Kozienickiej. W jego sąsiedztwie znajduje się rekonstrukcja fragmentu mostu łyżwowego, który umożliwił marsz wojskom polsko-litewskim w stronę Grunwaldu w 1410 roku, a w pobliżu także dzika puszcza ze ścieżką dydaktyczną „Królewskie źródła”, która w szczególności przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi. 

Więcej o atrakcjach Kozienic i okolic można dowiedzieć się odwiedzając czynny codziennie Punkt Informacji Turystycznej Kozienickiego Domu Kultury im. B. Klimczuka, mieszczący się przy ul. Warszawskiej 29 w Kozienicach, tel. 48 611 07 50, pit@dkkozienice.pl

Facebook