Na campingu

BIAŁA GÓRA. CAMPING ESTANCIA

Wypoczynek pośród sosnowego lasu w pobliżu piaszczystej skarpy Pilicy? Na to mogą liczyć kamperowcy wybierający się na wypoczynek do mieszczącego się pomiędzy Białobrzegami a Warką kempingu Estancia Biała Góra. Urlopowicze będą tam mogli nie tylko cieszyć się jednymi z najpiękniejszych krajobrazów na Mazowszu, ale też aktywnie spędzić czas podczas spływów kajakowych i wycieczek rowerowych. 

 

Położona 10 km od Warki Estancia Biała Góra (www.estanciabialagora.pl) to pole kempingowe dla wczasowiczów podróżujących kamperem, jak i samochodem z własnym namiotem. Dla miłośników caravaningu dostępnych jest 11 stanowisk kamperowych ze zrzutem szarej wody i przyłączami do prądu, a także punkty sanitarne z prysznicami i WC, domek z małą kuchnią ze zlewem i lodówką, duża wiata grillowa oraz stoły. Na terenie kempingu wyznaczone są ponadto strefy do rozpalenia ogniska i piknikowania. Tych, którzy nie przepadają za gotowaniem ucieszy fakt, że na polu codziennie dział niewielki bar, a food truck serwuje burgery i inne kempingowe przysmaki. Jest tam także sklepik z podstawowymi akcesoriami do kamperów

 

Cały teren kempingu jest grodzony i oświetlony nocą. Doba pobytowa rozpoczyna się o godz. 14.00 i kończy o godz. 12:00 w dniu wyjazdu. Kemping czynny od czerwca do końca października. 

 

Położenia kempingu nad brzegiem Pilicy sprzyja organizacji spływów kajakowych i raftingu. Na przestrzeni kempingu działa wypożyczalnia sprzętu sportowego z kajakami, pontonami i deskami SUP. Zorganizowane spływy odbywają się od maja do października w każdą sobotę i niedzielę, o godz. 10.00 i 13.00. Na indywidulne życzenie można także zorganizować spływy na deskach SUP.  

 

Alternatywnie urlopowicze mogą rozważyć wynajem rowerów MTB i tandemów, by pojeździć po okolicznych lasach lub wybrać się do skansenu militarnego w pobliskim Mniszewie, który upamiętnia walki bojowe stoczone w tym miejscu w 1944 roku w obronie przyczółku warecko-magnuszewskiego. 

Facebook