Aktualności

Bieg Powstania Warszawskiego. Startują zapisy

Trasa związana z symbolicznymi miejscami dla Powstania Warszawskiego, a meta zlokalizowana jest przy ul. Konwiktorskiej, gdzie w sierpniu 1944 r. przebiegała linia frontu – 33. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się 27 lipca (sobota) na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. Zapisy na bieg wystartują w środę, 5 czerwca o godzinie 12.00.

– Bieg Powstania ma wyjątkową atmosferę, w tym roku szczególnie, gdyż przypada na okrągłą 80. rocznicę. Biegamy po ulicach Warszawy, a jednocześnie wspominamy bohaterstwo żołnierzy i cywilnej ludności naszego miasta – wyjaśnia ideę biegu Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy. – Nastrój zapewnia wieczorna pora zawodów, biegacze startują o zmierzchu i większość dociera do mety już po zmroku. To naprawdę wspaniały bieg i godne upamiętnienie Powstańców Warszawskich, którzy zawsze towarzyszą nam na starcie. Jestem pewna, że są dumni z kolejnych pokoleń warszawiaków i warszawianek biorących udział w tym biegu. Są dumni, że Warszawa odrodziła się piękna, aktywna, waleczna i radosna. Zapraszam gorąco do zapisów, które startują już w środę, 5 czerwca, w samo południe – podsumowuje wiceprezydent Kaznowska.

Przygotuj się do Biegu Powstania Warszawskiego wspólnie z Aktywną Warszawą

Aktywna Warszawa ma kilka propozycji, które pozwolą przygotować się do 33. Biegu Powstania Warszawskiego. Jedną z nich jest Leśna Triada Biegowa: Szlak lata. Zaplanowano ją na 15 czerwca w Lesie Kabackim. Stołeczne Centrum Sportu zaprasza również na Poniedziałki biegowe w Ośrodku Nowa Skra oraz Czwartki biegowe w Ośrodku Rozbrat- Jutrzenka.

O Warszawskiej Triadzie Biegowej

Bieg Powstania Warszawskiego to impreza, która na trwałe wpisała się w stołeczny kalendarz biegowy. Niepowtarzalna atmosfera, świetna organizacja i unikalna, wygodna trasa zalicza się do 32. Edycji Warszawskiej Triady Biegowej. Następny przystanek cyklu to Bieg Niepodległości.

Warszawska Triada Biegowa to największy cykl biegowy w Polsce, dający możliwość aktywnego świętowania rocznic wydarzeń, które miały olbrzymi wpływ na bieg historii kraju. Podobnie jak w 2023 r. „Triada” jest organizowana przy współpracy Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa i Fundacji Maraton Warszawski.

Facebook