AKTUALNOŚCI

AKCJA CZYSTA WKRA 2021. BIJEMY REKORD POLSKI

Jak wziąć udział w darmowym spływie kajakowym, bezpłatnych warsztatach bębniarskich i pikniku nad rzeką z wyżywieniem gratis? Wystarczy wziąć udział w jesiennej edycji Akcji Czysta Wkra 2021. Organizatorzy zaplanowali dla wolontariuszy sprzątających z kajaków rzekę i jej brzegi mnóstwo atrakcji. Jeśli komuś uda się zebrać 45-osobową ekipę, organizatorzy, którzy planują pobić w tym roku rekord sprzątania rzeki, wyślą na miejsce zbiórki autokar i odstawią wszystkich po akcji w to samo miejsce. Początek Akcji: 9 października, godz. 10.00.

W wiosennej edycji Akcji Czysta Wkra wzięło udział ok. 170 osób, które zebrały łącznie 125 worków śmieci! Dzięki kajakom dostarczonym przez operatorów na Wkrze, udało się usunąć odpady z nurtu, dna i brzegów rzeki. Były wśród nich także większe gabaryty, m.in. opony, a nawet pralka i lodówka!

Żeby pobić rekord, w jesiennej edycji powinno wziąć udział nieco więcej osób, stąd dodatkowe zachęty i atrakcje. Sprzątanie zaplanowano od 10.00 do 13.30. Piknik w ośrodku Wiosełko w Cieksynie rozpocznie się zaraz po akcji i potrwa do 17.00.

Organizatorzy oferują uczestnikom Akcji Czysta Wkra 2021:
– darmowe kajaki, worki i rękawiczki do sprzątania;
– udział w świetnej, ekologicznej akcji oraz biciu rekordu Polski;
– udział w warsztatach bębniarskich z Ryśkiem Bazarnikiem;
– pyszne, darmowe jedzenie i piknik nad Wkrą oraz świetną zabawę w bardzo dobrym towarzystwie.

W akcję włączyło się ponad 30 firm działających nad Wkrą – wypożyczalnie kajaków, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i lokale. To dzięki nim wolontariusze będą mogli skorzystać podczas sprzątania rzeki z darmowych kajaków.

Bieżące informacje o Akcji Czysta Wkra:
https://www.facebook.com/NaszaWkra

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1023779991753738/

Zapisy:
500 775 999

Ośrodek wypoczynkowy Wiosełko – kontakt:
881 651 651
22 299 22 44
rezerwacja@wioselko.pl

Organizatorzy akcji:
Nasza Wkra
Everal – wspieramy Organizatorów wydarzeń
Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna
Aktywny i Czysty Nasielsk
Fundacja Na Rzecz Promocji Turystyki Aktywnej

Facebook