Aktualności

WARSZAWA. WALENTYNKI NAD WISŁĄ

Poezja w saunie, nastrojowe zdjęcie na bulwarze przy wtórze ptasich śpiewów albo romantyczny spacer przez las łęgowy. Dzielnica Wisła zaprasza w środę na wiślane walentynki.

– Dzielnica Wisła to doskonałe miejsce na świętowanie każdej okazji. Także wyrażenie swoich uczuć w jednym z najpiękniejszych miejsc Warszawy w symboliczny dzień zakochanych. Czy może być coś piękniejszego niż długi spacer bulwarami, wspólna przejażdżka ścieżką rekreacyjną przez las łęgowy z towarzyszącym nam widokiem na rzekę lub nieoczywista kolacja przy kubku gorącej czekolady lub herbaty na drewnianych schodkach przy plaży? W ten specjalny dzień namawiamy: zakochaj się nad Wisłą. I jeszcze: zakochaj się w Wiśle – mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. Wisły.

MIŁOŚĆ, POEZJA I… SAUNA

Miłość i poezja idą ze sobą w parze – nie tylko w dniu zakochanych. Sauna Wisła zaprasza co środę na cykl Must Be The Poet. To sesja w saunie z widokiem na Port Czerniakowski w intymnej, kameralnej atmosferze połączona z czytaniem lub deklamowaniem poezji. Kto przygotuje wiersz do wygłoszenia – wchodzi bezpłatnie. Nie można posługiwać się smartfonem – tylko mówić z pamięci albo czytać z kartki.

Walentynkowe spotkanie odbędzie się w środę 14 grudnia o godz. 16.30 i zaplanowane jest na półtorej godziny. Obowiązują wcześniejsze rezerwacje na stronie www.saunawisla.pl.

Sauna Wisła ma też komercyjną propozycję dla gorąco zakochanych par: Walentynki w saunie. To półtoragodzinne sesje na wyłączność tylko we dwoje. Gorące uczucia będzie można lekko wystudzić w balii z nadal lodowatą woda na pomoście z widokiem na port. Miejsca trzeba wcześniej zarezerwować na stronie.

Warszawskie Bulwary

DWA BRZEGI WISŁY, DWIE RÓŻNE RANDKI

Dzielnica Wisła namawia też zakochanych na spontaniczne spacery lub przejażdżki rowerowe. Najlepsza możliwość bliskiego kontaktu z naturą w sercu miasta, to przechadzka po ścieżce mineralnej na prawym brzegu. Romantyzmu doda zapierający dech w piersiach widok na rozświetloną Warszawę – z podobnej perspektywy, w jakiej uwiecznił ją Canaletto na XVIII-wiecznych rycinach.

Lewy brzeg natomiast kusi światłami. W centralnym punkcie, nieopodal pomnika Syreny, w tunelu pod mostem Świętokrzyskim, który na co dzień mieni się na tęczowo, w Walentynki niepodzielnie rządzić będzie czerwień. Z głośników będą odtwarzane ptasie trele. Ma to zachęcać do nastrojowych fotografii.

Zakochanym w urokach nadwiślańskich terenów Dzielnica Wisła proponuje pamiątkową, walentynkową fotografię. Spotykanie 14 lutego o 16.30 na plaży przy restauracji Bezkres. Organizatorzy planują „Wielkie Bezkresne Całowanie”. Szczegóły w wydarzeniu Zakochaj się nad Wisłą.

Warszawskie Walentynki nad Wisłą

ZOBACZ TEŻ:
MAZOWIECKIE ROMANSE, TRAGEDIE I MIEJSCA MAGICZNE
PAŁACE MAZOWSZA. 5 POMYSŁÓW NA ROMANTYCZNY WEEKEND

Facebook