Aktualności

WARSZAWA. NA RÓŻYCA WRACAJĄ GARAŻÓWKI

Na liczące ponad 150 lat targowisko warszawskie, po zimowej przerwie, wracają wyprzedaże garażowe. W niedzielę, 14 kwietnia, na odnowionym Bazarze Różyckiego ponownie zagości lokalny handel w amatorskim wydaniu. Garażówki będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu.

Bazar Różyckiego przed II wojną światową, wejście od strony ul. Ząbkowskiej, zdjęcie archiwalne między 1915 a 1918, za Wikipedia

Dziedzictwo niematerialne

Handel na Bazarze Różyckiego to nie tylko część życia na Pradze, ale także element niematerialnego dziedzictwa Warszawy. Różyc działa od ponad 150 lat, a jednym ze sposobów jego rewitalizacji są organizowane od 2022 roku wyprzedaże garażowe wraz z wydarzeniami towarzyszącymi.

Cykliczne wydarzenia przyciągnęły w ubiegłych latach tłumy. W tym roku może to być dodatkowo jedna z atrakcji dla spacerujących nowym mostem pieszo-rowerowym. Wejście na bazar usytuowane jest prawie prostopadle od wylotu ulicy Okrzei, czyli zejścia z przeprawy po praskiej stronie Wisły.

Retro przedmioty dostępne co miesiąc

Garażówki gromadzą miłośników przedmiotów retro w dziedzinie mody, biżuterii czy drobnej ceramiki. Oprócz typowych wyprzedaży, podobnie jak w ubiegłych latach odbędą się wydarzenia świąteczne. Na warszawianki i warszawiaków czekać będą Jarmark Świąteczny, Prezent z drugiej ręki oraz Polskie Marki.

Sezon na garażówki rozpocznie się 14 kwietnia, między 11 a 17, przy ul. Targowej 54. Udział, podobnie jak w ubiegłych edycjach, zarówno dla sprzedających jak i kupujących jest bezpłatny.

Kolejne planowane wyprzedaże garażowe na Bazarze Różyckiego:
14 kwietnia
12 maja
9 czerwca
14 lipca
11 sierpnia
8 września
13 października

Handlujący powinni wypełnić kartę rejestracyjną i przesłać ją na adres: sekretariat.zptp@um.warszawa.pl lub dostarczyć ją osobiście do siedziby Zarządu Praskich Terenów Publicznych m.st. Warszawy przy ul. Burdzińskiego 7, (w dni powszednie w godz. 8.00-15.00).

Facebook