AKTUALNOŚCI

WARSZAWA. MNÓSTWO ATRAKCJI W DZIELNICY WISŁA

Dzielnica Wisła czeka na mieszkańców Warszawy i turystów z mnóstwem atrakcji, zwłaszcza w długi sierpniowy weekend – od aktywności sportowych, przez warsztaty, spektakle, aż po wspólne oglądanie spadających gwiazd.

Aktywnie na wodzie

Przyszli miłośnicy wioślarstwa mogą rozpocząć naukę podczas bezpłatnych zajęć organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie i Towarzystwo Wisła dla Wioślarzy. Kursy zaplanowano w weekend 12-13 sierpnia i w poniedziałek, 14 sierpnia. A dla rannych ptaszków i nie tylko – wiosłowanie „na sucho” na ergometrach wioślarskich pod okiem mistrzyni olimpijskiej. Poranne spotkania w środy o 6:30 i 7:30, popołudniowe we wtorki i czwartki o godzinie 16:30 i 17:30.

Dla tych, którzy wolą przygodę z kajakiem, Dzielnica Wisła ma do zaoferowania bezpłatne spływy po rzece. Start na plaży Romantycznej w Wawrze i na plaży Saska Kępa. Kajakarze, którzy wolą płynąć własnym tempem, mogą bezpłatnie wypożyczyć sprzęt nad Kanałem Żerańskim przy Statku Zefir. Wypożyczania czynna jest od wtorku do niedzieli, w godzinach 12:00-18:00.

Na brzegu Wisły będzie można też wzmocnić duszę i ciało w towarzystwie profesjonalnych instruktorów jogi. Zajęcia odbywają się od plaży Romantycznej na Wawrze aż po łąkę Golędzinowską przy Pawilonie Edukacyjnym Kamień – również w wybranych klubokawiarniach w Dzielnicy Wisła i Przystani Warszawa. W Przystani będzie można też wypożyczyć kajak, poznać tajniki kajak polo lub skorzystać z warsztatów realizowanych przez Fundację Bullerbyn. Wypożyczalnia kajaków jest czynna w poniedziałek między 12:00 a 18:00.

Spotkania z kulturą

Klubokawiarnie nad Wisłą otwarte są przez cały tydzień. W wybrane dni można tam posłuchać koncertu, obejrzeć spektakl lub na leżaku skorzystać z projekcji kina plenerowego. Długi weekend rozpoczął się już w czwartek wernisażem wystawy wiślanych plakatów autorstwa Oli Jasionowskiej i koncertem jednoosobowej orkiestry Piotra Krakowskiego w klubokawiarni MOSiR Poranki i Wieczory.

Pozostałe atrakcje w ofercie to m.in. Chopin nad Wisłą oraz Jazz nad Wisłą w Restauracji Bezkres na Wybrzeżu Kościuszkowskim, stand up w lokalu BarKa na bulwarze Bohdana Grzymały-Siedleckiego oraz spektakl baletowo-taneczny w Cudzie nad Wisłą na Płycie Desantu.

Spotkanie z muzyką zaplanowano też na Wybrzeżu Szczecińskim. 16 sierpnia o godz. 16:00 chętni będą mogli spróbować tam swoich sił w grze na ukulele.

Warsztaty, animacje i inne atrakcje

Dla tych, którzy nie chcą wybierać między kulturą i aktywnością oraz wieczornymi spotkaniami ze znajomymi nad rzeką, Dzielnica Wisła ma wspaniałe połączenie – Night Roller Disco. Warto zapakować do plecaka wrotki i w piątek o 20:00 pojawić się na rolkotece na bulwarze Pattona – to nowe, cykliczne spotkania taneczne przy muzyce na żywo.

Z atrakcji w Dzielnicy Wisła skorzystać mogą całe rodziny. Będzie można np. nauczyć się grać w szachy. Środowe spotkanie odbędzie się w między 12:00 a 15:00 na bulwarze Flotylli Wiślanej (schodki nad Wisłą) oraz między 15:00 a 18:00 w Cudzie nad Wisłą na Płycie Desantu. Z kolei w sobotę wieczorem Centrum Nauki Kopernik zaprasza na Noc Spadających Gwiazd i wspólne podziwianie deszczu Perseidów.

Nad Wisłą z pewnością nie będą nudzić się najmłodsi. Nie lada gratką dla małych wiślanych odkrywców będzie rodzinny spacer varsavianistyczny czy ornitologiczny. W weekend w lokalach Grunt i Woda oraz Miami Wars na Cyplu Czerniakowskim zaplanowano też wspólne zabawy z animatorami i wakacje w mieście dla najmłodszych.

Facebook