Podróże

TOR MODLIN – NIE TYLKO DLA SPORTOWCÓW

Tor Modlin

Polskie drogi to niezły tor przeszkód i trzeba się solidnie nagimnastykować, by jeździć bezpiecznie. Ale czasem chciałoby się spróbować czegoś więcej: sprawdzić swoje umiejętności, dopracować technikę, a może nawet… spróbować jazdy sportowej? Świetnym miejscem na takie próby jest Tor Modlin – nowoczesny ośrodek doskonalenia techniki jazdy położony w pobliżu Warszawy. Jest tu wszystko, czego potrzeba do trenowania jazdy samochodem i motocyklem: szarpak, pojawiające się przed samochodem przeszkody oraz płyty poślizgowe do ćwiczenia bezpiecznej jazdy, a do tego tor sportowo-treningowy, na którym można trenować przez cały rok, także jazdę w warunkach zimowych.

Ośrodek położony 36 km od centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Modlin, powstał z miłości do dynamicznej, zapewniającej niezapomniane przeżycia jazdy i chęci zarażania nią innych. – Chcemy dawać emocje, ale przede wszystkim poprawiać bezpieczeństwo na naszych drogach – mówi Rafał Zięba, prezes Toru Modlin. Można tu podszkolić swoje umiejętności, nauczyć bezpiecznego poruszania się samochodem lub motocyklem, a także poćwiczyć jazdę sportową.

Ambasadorem ośrodka jest Leszek Kuzaj, jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kierowców rajdowych. Z jego ogromnej wiedzy można skorzystać na miejscu przy specjalnych okazjach: czterokrotny rajdowy mistrz Polski chętnie dzieli się nią z uczestnikami imprez odbywających się w Modlinie. – Cieszę się, że mogę dzielić się doświadczeniem i umiejętnościami. Podczas tych wizyt nie da się przekazać wszystkiego, ale nawet kilka wskazówek ma pozytywny wpływ na zachowanie za kierownicą. Nieraz widzę, że ktoś robi postępy z okrążenia na okrążenie – mówi Leszek Kuzaj.

Goście ośrodka mają do dyspozycji nowoczesną infrastrukturę: dwa niezależne od siebie tory; pięć modułów treningowych z czterema płytami poślizgowymi, szarpakiem oraz mokrymi i suchymi przeszkodami. Do tego wielofunkcyjny budynek z salami konferencyjnymi i szkoleniowymi, krytą trybuną i miejscami siedzącymi dla 150 osób oraz tarasami widokowymi. Jest też telebim. Ciekawostka: centrum konferencyjne mieści się w XIX-wiecznym składzie amunicji.

Wszystkie szkolenia odbywają się pod nadzorem znakomitych, doświadczonych instruktorów.

W coraz bogatszej ofercie Toru Modlin znajdują się propozycje zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Zajęcia obejmują kursy bezpiecznej jazdy o różnym stopniu zaawansowania, szkolenia jazdy ekonomicznej i defensywnej, a także swobodne treningi jazdy sportowej. Te ostatnie cieszą się coraz większą popularnością, a emocjonująca jazda w bezpiecznych warunkach toru daje frajdę zarówno kierowcom, jak i obserwującym ich widzom.

Świetne warunki oraz przyjazna rodzinna atmosfera sprawiają, że imprezy na Torze Modlin, nie tracąc sportowego charakteru, zamieniają się w motoryzacyjne pikniki. Odbyły się tu już: część prestiżowego Rajdu Barbórka, zawody z cyklu Classicauto Cup, Avalon Extreme Race Day Cup, zorganizowany przez Toyotę Media Cup czy szkolenia oraz prezentacje firmy Bridgestone. Uczestnicy, niezależnie, czy przypadła im rola kierowców, pasażerów czy obserwatorów, zawsze byli pod wrażeniem tego, co przeżyli i zobaczyli w Modlinie.

Tor Modlin w liczbach:
• powierzchnia sal szkoleniowych i konferencyjnych: 783 m2
• na trybunie: 150 miejsc siedzących
• powierzchnia telebimu: 27 m2
• najdłuższa prosta na torze sportowo-treningowym: 220 m
• na torze sportowo-treningowym: 13 technicznych zakrętów
• szerokość w najszerszym miejscu toru sportowo-treningowego: 12 m
• niezależne moduły szkoleniowe w liczbie: 5
• długość największej płyty poślizgowej: 100 m
• szerokość największej płyty poślizgowej: 20 m
• wysokość ściany wodnej: 2,5 m
• szerokość pasa poślizgowego na okręgu: 7 m
• długość pierścienia poślizgowego: 170 m

INFORMACJE DLA CARAVANINGOWCÓW

– parking dla kamperów – TAK
– dostęp do prądu: NIE
– zatankowanie wody: TAK
– zrzut szarej wody: NIE
– toaleta ogólnodostępna: TAK

Zdjęcia z akcji #KamperemPoMazowszu mają na celu promocję atrakcji turystycznych regionu, jednakże część ujęć była wykonywana w miejscach na co dzień dla kamperów niedostępnych.

Dane kontaktowe

TOR MODLIN
ul. gen. Wiktora Thommée 1B, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki
22 346 54 00
Strona www
Youtube
Instagram
Facebook