AKTUALNOŚCI

RAJD MOTOCYKLOWY „NIEJEDNYM ŚLADEM PO MAZOWSZU”

Motocyklem po Mazowszu – oto nowy pomysł na poznawanie naszego regionu! Pierwszy rajd motocyklowy inaugurujący najświeższą propozycję turystyczną dla zwiedzających Mazowsze odbędzie się 10 października 2020 r. Uczestnicy wyprawy będą mieli okazję zobaczyć największy na świecie budynek koszar i jedną z najstarszych polskich katedr oraz skosztować buraczanych powideł. Organizatorami Rajdu Motocyklowego „Niejednym śladem po Mazowszu” są Tor Modlin oraz Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna

W rajdzie weźmie udział około 100 miłośników turystyki motocyklowej (maksymalnie 140 osób), które zgłoszą się wcześniej do MROT i wylegitymują się odpowiednim poziomem doświadczenia w prowadzeniu motocykla.

Rajd rozpocznie się na Torze Modlin (miejsce zbiórki dla uczestników), a jego trasa przebiegać będzie przez teren Twierdzy Modlin, Czerwińsk nad Wisłą, Wyszogród, Wiączemin Polski (gdzie uczestnicy zwiedzą Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego i posilą się słynną zupą dyniową oraz powidłami olenderskimi), Brudzeński Park Krajobrazowy aż do Sierpca, gdzie w Muzeum Wsi Mazowieckiej przewidziany jest koniec rajdu i wręczenie pamiątkowych upominków. Zakończenie rajdu w Sierpcu uświetni występ zespołu ludowego „Łurzycanki”.

Ze względów bezpieczeństwa i zgodnie z obowiązującymi przepisami uczestnicy zostaną podzieleni na grupy 10-15-osobowe, z których każda będzie prowadzona przez doświadczonych motocyklistów.

W przypadku przewidywanej złej pogody (na podstawie prognozy 48 h) rajd będzie przeniesiony na kolejną sobotę.

Ramowy program imprezy:

8.30 – zbiórka uczestników
9.00-9.30 – odprawa: prezentacja programu, zasad bezpieczeństwa, podział na grupy
9.30-10.00 – wyjazd z Toru Modlin
ok. 15.00 – dojazd do Skansenu Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
17.00-18.00 – podsumowanie, wręczenie nagród, zwiedzanie, biesiada
około 18.00 – zakończenie rajdu i wyjazd ze skansenu

Celem rajdu jest promocja walorów turystycznych Mazowsza, zwłaszcza produktów turystycznych oferowanych przez członków MROT, oraz zaprezentowanie amatorom motocykli potencjału naszego regionu właśnie pod kątem ich ulubionego sposobu podróżowania.

Partnerem medialnym imprezy jest wiodący portal motocyklowy www.scigacz.pl oraz TVP3, która podczas rajdu zrealizuje odcinek programu „Niejednym śladem”.

Impreza jest realizowana we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Facebook