Na campinguNad wodąPlaże i kąpieliska

PLAŻA KURPIOWSKA KRAINA

Kurpiowska Kraina to jeden z najnowszych i najnowocześniejszych ośrodków wypoczynkowych na terenie województwa mazowieckiego. Goście mają do dyspozycji kąpielisko z pomostem spacerowym i piaszczystą plażę z parasolami. Część akwenu została wydzielona w taki sposób, aby mogły kąpać się w nim małe dzieci. Wokół zalewu można przespacerować się specjalnie wyznaczonymi ścieżkami. Jest też infrastruktura sportowa, place zabaw dla dzieci, miejsca na pikniki i grillowanie, a także baza gastronomiczna. Ten rodzinny raj można znaleźć w sercu Kurpiowszczyzny – nad zalewem Wykrot koło Myszyńca.

Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu mogą skorzystać z oświetlanych wieczorami kortów tenisowych i boisk do gry w siatkówkę, unihokeja i badmintona. Do pracy nad umiejętnościami i kondycją służy też skałka wspinaczkowa, a w ofercie wypożyczalni sprzętu sportowego są łodzie canoe, łódki wiosłowe, kajaki i rowery wodne oraz rowery górskie (także z fotelikami), którymi można pojeździć po okolicznych terenach.

Odpoczywający nad jeziorem mogą skorzystać z miejsc noclegowych w nowoczesnym hotelu. Miejsce to szczególnie przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi, gdyż pokoje wyposażone są w gry, puzzle, maskotki, książki, kolorowanki. W sąsiedztwie hotelu znajduje się plac zabaw, a w sezonie letnim działa wesołe miasteczko, strefa dmuchańców i kino letnie.

Na terenie ośrodka dostępnych jest kilkanaście parceli na kampery i pole namiotowe, gdzie można także wynająć wyposażony już we wszystko namiot. Infrastruktura pola obejmuje przyłącza do prądu, sanitariaty i kabiny prysznicowe, a nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwa 24-godzinna ochrona. Mile widziane są małe zwierzęta domowe.

Na terenie ośrodka do dyspozycji gości są wiaty, gdzie można zorganizować piknik oraz miejsca na rozpalenie ogniska lub grilla, a także punkty gastronomiczne: restauracja serwująca kartacze i inne specjały kuchni kurpiowskiej, bar z fast foodem oraz drink bar. W letnie weekendy w amfiteatrze nad wodą organizowane są koncerty.

INFORMACJE DLA CARAVANINGOWCÓW

– parking dla kamperów dostępny przy obiekcie: TAK
– dostęp do prądu: TAK
– zatankowanie wody: TAK
– zrzut szarej wody: TAK
– toaleta ogólnodostępna: TAK

Zdjęcia z akcji #KamperemPoMazowszu mają na celu promocję atrakcji turystycznych regionu, jednakże część ujęć była wykonywana w miejscach na co dzień dla kamperów niedostępnych.

Murowana dzwonnica-brama z XVIII w. w pobliskim Myszyńcu nazywanym kurpiowską stolicą

Facebook