Aktualności

ODPOCZNIJ NA MAZOWSZU. KONKURS FOTOGRAFICZNY „MAZOWSZE BLISKIE SERCU” 2021

Wystartowała XVI edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”. Hasło tegorocznych zmagań fotografów-amatorów brzmi: Odpocznij na Mazowszu. Prace konkursowe można przesyłać do 16 lipca. Organizatorem wydarzenia jest tradycyjnie Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Cel konkursu

Organizatorzy zapraszają uczestników konkursu do podróżowania po województwie mazowieckim oraz szukania i fotografowania miejsc niezwykłych, odkrywania tajemniczych i mało znanych zakątków naszego regionu oraz prezentowanie bardziej znanych terenów pod nowym kątem lub z zaskakującej perspektywy.

Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach:

• Odpocznij na Mazowszu – aktywnie;
• Odpocznij na Mazowszu – z pasją;
• Odpocznij na Mazowszu – z kulturą.

Co zrobić, aby wygrać w konkursie?

Wystarczy zrobić zdjęcie nawiązujące do tegorocznego tematu konkursu „Odpocznij na Mazowszu” w jednej z kategorii konkursowych. Organizatorzy będą zwracać uwagę na treść oraz jakość nadesłanych zdjęć. Prace konkursowe oceni Jury Konkursu.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Wszyscy fotografowie amatorzy.
Z udziału w konkursie wyłącza się:
– osoby zajmujące się zawodowo fotografią;
– absolwentów uczelni plastycznych i filmowych z tytułem magistra bądź licencjata albo tytułem równorzędnym, potwierdzającym wykształcenie wyższe na tym samym poziomie, a także nauczyciele akademiccy takich uczelni;
– osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat zdobyły nagrodę w konkursie lub brały udział w warsztatach organizowanych w ramach konkursu;
– pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Jak wziąć udział w konkursie?

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedno zdjęcie. Maile z załączonymi plikami (skanem formularza zgłoszeniowego i zdjęciami) prosimy przesyłać do 16 lipca br. na adres: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl.
Jeśli masz mniej niż 18 lat – poproś rodziców o zgodę i wypełnijcie wspólnie odpowiedni formularz zgłoszeniowy.

Jakie zdjęcia należy przesyłać na konkurs?

Fotografie zgłaszane do konkursu powinny nawiązywać do tematu konkursu i odpowiadać jednej z trzech kategorii konkursu:
• Odpocznij na Mazowszu – aktywnie;
• Odpocznij na Mazowszu – z pasją;
• Odpocznij na Mazowszu – z kulturą.

Z ilu etapów składa się konkurs?

Tegoroczna edycja konkursu przeprowadzona będzie jednoetapowo. Spośród prac wykonanych i nadesłanych przez uczestników, Jury oceni i wybierze do 12 zwycięskich fotografii.

Dodatkowo zwycięskie fotografie wezmą udział w głosowaniu internautów, w trakcie którego internauci wybiorą laureata konkursu publiczności.

Jakie nagrody można wygrać?

Laureaci konkursu otrzymają następujące nagrody:
I nagroda – w wysokości 2 000,00 zł – dla każdej z kategorii konkursowych;
II nagroda – w wysokości 1 500,00 zł – dla każdej z kategorii konkursowych;
III nagroda – w wysokości 1 000,00 zł – dla każdej z kategorii konkursowych;
Do trzech wyróżnień – po 800 zł każde;
Nagroda publiczności – internautów – w wysokości 1 000,00 zł.

Dodatkowo dla laureatów konkursu Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie zorganizuje weekendowe warsztaty fotograficzne. Warsztaty odbędą się we wrześniu lub październiku br. Forma organizacji warsztatów (wyjazdowe lub on-line) będzie uzależniona od sytuacji i obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 w kraju.

Co to jest nagroda publiczności?

Zwycięskie zdjęcia wezmą udział w głosowaniu internautów, w trakcie którego internauci wybiorą zwycięzcę konkursu publiczności. Głosowanie odbędzie się na stronie www.facebook.com/Mazowsze.serce.Polski. Uczestnik konkursu, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów (like’ów) otrzyma nagrodę publiczności.

Gdzie można uzyskać dodatkowe informacje?

Formularze, które uczestnicy mają wypełnić, zeskanować i przesłać, będą dostępne wraz z regulaminem konkursu na stronie: http://www.mazovia.pl w zakładce konkursy-szkolenia/konkursy-fotograficzne/.
Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 616 i (22) 59 79 532 (pn. – pt. godz. 9 – 15) lub wysyłając pytania na adres e-mail: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl

W stworzeniu wymarzonej kompozycji fotograficznej pomogą filmy edukacyjne, które będą pojawiały się na profilu www.facebook.com/Mazowsze.serce.Polski.

Facebook