Niewidzialna Wystawa nie jest niewidzialna w stu procentach, dlatego można o niej nie tylko opowiedzieć, ale też pokazać kilka zdjęć. Jednak najważniejsza część tej ekspozycji jest naprawdę niewidoczna, a doświadczenia z jej zwiedzania rejestrowane są wszystkimi zmysłami poza tym jednym, dominującym u osób widzących. Że naprawdę jest to zmysł dominujący i jak bezradni jesteśmy, gdy nieoczekiwanie zostaniemy go pozbawieni, pozwala przekonać się osobiście właśnie Niewidzialna Wystawa.

Przewodnikami po tajemniczej krainie pozbawionej światła są osoby niewidzące i niedowidzące. Dzięki nim doświadczenie radzenia sobie z rzeczywistością, w której można funkcjonować jedynie przy pomocy zmysłów słuchu, dotyku i węchu, staje się niezwykłą przygodą.

„Ciekawe? Dziwne? Obce? A może naturalne? Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Ci oczy?” – pytają retorycznie organizatorzy tej niezwykłej wystawy. Trzeba to sprawdzić osobiście. A przed wejściem do całkowicie wyciemnionego pomieszczenia można obejrzeć „widzialną” część ekspozycji. Opowiada ona m.in. o historii rozwoju edukacji, w tym alfabetu, książek i pomocy dydaktycznych dla osób niewidzących i niedowidzących.

Dane kontaktowe

NIEWIDZIALNA WYSTAWA
Aleje Jerozolimskie 123a, budynek Millenium Plaza, 02-017 Warszawa
+48 504 324 444
Strona www
Instagram
Tripadvisor
Facebook