Aktualności

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA W ZIMOWEJ SZACIE

Zima zatrzymała się na jakiś czas w Warszawie, warto zajrzeć do Łazienek i Wilanowa, zobaczyć królewskie rezydencje w śnieżnych dekoracjach. Królewski Ogród Światła wygląda w białych pierzynkach wyjątkowo urokliwie. I – to kolejna dobra wiadomość – można go będzie zwiedzać aż do 3 marca – świetlno-muzyczna wystawa plenerowa będzie czynna o tydzień dłużej!

Tegoroczny Królewski Ogród Światła kontynuuje opowieść, która zaczęła się w ubiegłym sezonie. Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku mogą się poczuć jak na królewskim dworze. Zupełnie nową częścią instalacji jest Muzyczny Ogród Marzeń zlokalizowany na tarasie dolnym. Światło wiernie odwzorowuje i wypełnia zmieniającymi się barwami geometryczne kształty ogrodu, a wszystko to w rytm znanych motywów muzyki klasycznej: dynamicznej „Burzy” z „Czterech pór roku” Vivaldiego czy nastrojowego „Tańca cukrowej wieszczki” z „Dziadka do orzechów” Czajkowskiego.

Tak jak w latach ubiegłych goście mogą zobaczyć także mappingi, czyli trójwymiarowe pokazy wyświetlane na fasadzie pałacu, łączące światło, obraz i dźwięk, pod wpływem których poszczególne elementy dekoracji ożywają. Pokazy odbywają się w piątki, soboty i niedziele do 3 marca.

CIEKAWOSTKI
• Wystawa składa się z ponad pół miliona energooszczędnych diod eko-LED i 140 elementów dekoracyjnych rozmieszczonych na powierzchni ponad 14 500 m kw.
• Rozświetlony tunel prowadzący główną aleją do pałacu ma długość 75 m, a cała trasa zwiedzania obejmuje ponad 1 km.
• Cała wystawa zużywa tylko 36 KW/h, czyli tyle ile zużywa się przeciętnie do wypieku 15 ciast.

DATY i GODZINY OTWARCIA: codziennie do 3 marca 2019, godz. 16.00-21.00
DATY i GODZINY MAPPINGÓW: piątki, soboty i niedziele, godz. 17.30, 18.30, 19.30

BILETY:
• poniedziałek – czwartek: 10 zł – bilet zwykły, 5 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny
• piątek – niedziela: 20 zł – bilet zwykły, 10 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny

Dane kontaktowe

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 Warszawa, 02-958
tel. 22 5442 700
Strona www
Youtube
Instagram
Facebook