Na campingu

WARKA. KEMPING NAD PILICĄ

Uwaga, wszyscy kamperowcy! Na mazowieckiej mapie caravanigu nie możecie przegapić położonego tuż nad brzegiem Pilicy kempingu w Warce. „Zacumowanie” w ośrodku to nie tylko okazja na relaks na łonie natury, ale także możliwość wzięcia udziału w spływach kajakowych i poznaniu Warki – miasta kojarzonego z postacią Kazimierza Pułaskiego. 

 

Kemping nad Pilicą (www.kemping-nad-pilica.pl) zlokalizowany jest przy ul. Nowy Zjazd 6 w Warce. Teren rekreacyjny jest ogrodzony i sąsiaduje bezpośrednio z rzeką Pilicą z widokiem na łęgi i lasy Puszczy Stromeckiej. Jedna część kempingu przeznaczona jest dla osób podróżujących kamperami lub z przyczepami kempingowymi, druga – dla turystów zmotoryzowanych z własnymi namiotami. Dla kamperowców przygotowanych jest 80 stanowisk z przyłączami elektrycznymi. Urlopowicze mogą korzystać z sanitariatów, aneksów kuchennych, zmywalni naczyń oraz świetlicy. Są tam także specjalne miejsca na rozpalenie ogniska i grilla, a także bar serwujący proste dania, kawę i napoje. 

Teren Kempingu nad Pilicą jest ogrodzony i monitorowany. Doba pobytowa rozpoczyna się o godz. 14.00 pierwszego dnia pobytu i kończy o godz. 12:00 w dniu kolejnym. 

 

W ciągu dnia można odpoczywać na plaży, a wzdłuż Pilicy ciągnie się ścieżka spacerowa z tablicami edukacyjnymi i miejscami na odpoczynek. W sąsiedztwie kempingu znajduje się miejskie centrum rekreacyjno-sportowe z kortami tenisowymi oraz boiskami do gry w piłkę nożną i siatkową oraz badmintona, a także stołami do ping ponga. Wśród atrakcji dla rodzin z dziećmi jest plac zabaw dla dzieci, tyrolka, trampolina oraz zagroda z owcami i kucykami. 

 

Wielu z urlopowiczów zainteresuje możliwość wypożyczenia kajaków (Wypożyczalnia AMK; www.splywykajakowe.net), którymi można wybrać się na spływ po Pilicy. Istnieje też możliwość organizacji spływów połączonych z zawodami sportowymi, ogniskiem i biesiadą. Wśród rodzin z dziećmi najpopularniejsza jest krótka, 4-kilometrowa trasa Niemojewice – Warka, a osoby dysponujące większą ilością czasu mogą zdecydować się na spływy kilkugodzinne lub całodniowe. 

 

Kamping nad Pilicą znajduje się w bliskim sąsiedztwie historycznego centrum Warki z zabytkowym ratuszem, kościołem pofranciszkańskim i dworkiem przy ulicy Długiej. W mieście warto również odwiedzić Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego położone w parku w Winiarach, w pradolinie Pilicy.

Facebook