Na campinguNad wodąPlaże i kąpieliska

JEZIORO ZDWORSKIE

Jezioro Zdworskie jest największym naturalnym zbiornikiem wodnym na terenie całego województwa mazowieckiego i jednym z akwenów Pojezierza Gostynińskiego nazywanego mazowieckimi Mazurami. W sezonie letnim nad wodą funkcjonuje kilka ośrodków wypoczynkowo-rekreacyjnych oferujących różne możliwości spędzania wolnego czasu.

Mnóstwo atrakcji dla dzieci

Ośrodek Zacisze zapewnia dostęp do własnej plaży z pomostem i zjeżdżalnią wodną. Znajduje się tam również wypożyczalnia sprzętu pływającego oraz plac zabaw dla najmłodszych i salon gier. Nad jeziorem funkcjonuje przystań dla łodzi motorowych i żaglowych.

Na terenie ośrodka można rozbić namiot, zaparkować przyczepę kempingową lub kampera – bez względu na porę roku. Do dyspozycji gości są także domki, apartamenty i pokoje w pawilonach.

Ośrodek organizuje wycieczki ciuchcią po okolicy, przejażdżki bryczką i lekcje jazdy konnej; jest tam także boisko, na którym można pograć w siatkówkę.

Jezioro Zdworskie, fot. Ośrodek Zacisze

Rodzinne wakacje ze słowiańskim smakiem

Ośrodek Zacisze Bis oferuje dostęp do plaży i park wodny z zabawami dla najmłodszych. Dodatkowymi atrakcjami ośrodka są boiska do gier zespołowych oraz plac zabaw.

Jeśli nad jeziorem chcielibyśmy się zatrzymać na dłużej, można wynająć domek holenderski lub pokój, a na całorocznym polu kempingowym – rozbić namiot albo zaparkować z przyczepą lub kamperem. Są tam także miejsca na rozpalenie ogniska i grillowanie.

W ośrodku działa całoroczna restauracja “Dadźbóg” serwująca potrawy inspirowane słowiański smakami – w karcie są zarówno dania rybne, jak i bliny gryczane z półgęskiem czy wędzony tatar wołowy.

Jezioro Zdworskie, fot. Ośrodek Zacisze

Raj caravaningowców

Ośrodek Relax dysponuje domkami letniskowymi z łazienkami oraz ogrodzonym i oświetlonym polem dla namiotów, przyczep i kamperów z dostępem do przyłączy elektrycznych, natrysków i zlewni nieczystości. Przy miejscach noclegowych można rozpalić ognisko lub grilla, a posiłek skonsumować pod jedną z wiat.

Ośrodek dysponuje wypożyczalnią sprzętu wodnego i rowerów turystycznych, dwoma boiskami do siatkówki plażowej i utwardzonym miejscem do gry w koszykówkę.

W lipcu i sierpniu organizowane są lekcje nauki pływania dla dzieci, a także mecze siatkówki plażowej.

Jezioro otaczają lasy, które zainteresują miłośników wycieczek pieszych oraz grzybiarzy.
Amatorzy jazdy konnej mogą odwiedzić stadninę ogierów w Łącku, której początki sięgają 1923 roku, a osoby interesujące się sztuką – galerię malarską Koszelówka.

INFORMACJE DLA CARAVANINGOWCÓW

Centrum Wypoczynku i Rekreacji RELAX w Zdworzu
– pole campingowe dostępne dla kamperów: TAK
– dostęp do prądu: TAK
– zatankowanie wody: TAK
– zrzut szarej wody: TAK
– toaleta ogólnodostępna: TAK

Facebook