Gospodarstwo agroturystyczne Orliczówka mieści się w zagrodzie z 1945 roku, na skraju lasu, w bezpośrednim sąsiedztwie Puszczy Białej. Prowadzone jest w prawdziwie ekologicznym duchu – na jego terenie znajduje się m. in. ogródek warzywno-owocowy i zagroda dla kurek. Atrakcyjne przyrodniczo tereny sprzyjały aktywnemu wypoczynkowi – z radością oddaliśmy się wycieczkom rowerowym, nordic walking i długim spacerom.

W Orliczówce skosztowaliśmy również regionalnych potraw, bazujących na produktach z własnego ogródka i kulinarnej tradycji, takich jak bęcały, pierogi z różnymi nadzieniami, czy pyszne przetwory i wędliny autorstwa gospodyni – pani Joanny. Wolny czas wykorzystaliśmy natomiast na warsztaty z pieczenia chleba i na niepowtarzalne, dwudniowe warsztaty z wyrabiania kiełbas. Po dniu pełnym wrażeń gospodarze zaprosili nas na degustację pysznych nalewek, które wytwarzają z rozmaitych składników – zaczynając od czarnego bzu, przez owoce, zioła i zielone szyszki, po pędy sosnowe.

Gospodarstwo dostępne jest przez cały rok, jednak podczas zimowych miesięcy goście muszą sami napalić w piecach we własnych pokojach. Odwiedzając Orliczówkę w sierpniu nie musieliśmy się tym jednak przejmować. Dowiedzieliśmy się również, że w najbliższym czasie gospodarze planują stworzyć przestrzeń do zajęć cross fit na świeżym powietrzu.

CIEKAWE HISTORIE:

Warsztaty kulinarne były porywające! Nie tylko można dobrze zjeść, ale też naprawdę sporo się dowiedzieć. Bardzo miły był również poczęstunek nalewką z zielonych szyszek.

Iza z Ostrowi Mazowieckiej

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mąż korzystał z błogiego spokoju, a ja z dziećmi codziennie na rowerach zwiedzaliśmy malownicze, okoliczne lasy. Polecam

Anna z Siedlec

Byliśmy tu z rodzicami – bardzo podobały im się zajęcia ruchowe dla osób po 50 prowadzone przez Panią Asię

Aleksander z Warszawy

MAZOWIECKIE OPOWIEŚCI:

W Orliczówce pieczołowicie kultywuje się tradycje regionu. W oryginalnej zagrodzie z 1945 roku pani Joanna Orlicz pozwala na odkrycie zapomnianych aspektów kultury, ze szczególnym naciskiem na kulinaria – nie tylko spróbujemy tu tradycyjnych dań regionalnych, ale też sami wypieczemy chleb czy przygotujemy kiełbasy według starodawnych receptur. Ducha tradycji posmakujemy również w znakomitych nalewkach przygotowywanych przez właścicieli.

OFERTA:

Dojazd:
Jadąc na południe z Ostrowi Mazowieckiej drogą 627 skręcamy na wschód w miejscowości Błędnica, ok. 1500 m po przekroczeniu rzeki Brok. Po nieco ponad kilometrze dalszej jazdy jesteśmy u celu.

Oferta podstawowa:
• Orliczówka leży na skraju lasu, przy Puszczy Białej. Atrakcyjne przyrodniczo tereny pozwolą na wypoczynek w aktywnym stylu: wycieczki rowerowe, nordic walking czy długie spacery. Okoliczne lasy obfitują również w grzyby i jagody. Kto wie, może podczas jednej z wycieczek uda się też spotkać przyjazną sarnę lub zająca.
• Nocleg w gospodarstwie na pewno pozwoli oderwać się od stresującej codzienności. Okoliczne tereny sprzyjają aktywności, ale również miłośnicy błogiego lenistwa poczują się tu jak w domu. Skorzystać można m. in. ze świetlicy z bogatą selekcją książek i gier planszowych czy niewielkiego basenu.
• Miłośnicy kulinariów odkryją w Orliczówce moc smakowitych atrakcji. Możemy tu zarówno zasmakować w tradycyjnej kuchni, opartej na starych, regionalnych przepisach i produktach z własnego ogródka. Miłym zwieńczeniem kulinarnych przygód będzie poczęstunek tradycyjnymi nalewkami, przygotowywanymi m. in. z czarnego bzu czy pędów sosnowych.
• Ciekawe warsztaty kulinarne, np. z pieczenia chleba czy wyrabiania kiełbas.
• Dla osób w wieku 50+ istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć z kinezygerontoprofilaktyki z profesjonalną instruktorką.

Konieczność umówienia się klienta:
Każdorazowo należy uzgodnić swój przyjazd z właścicielką.
Oferta ma charakter całoroczny.
Oferta sezonowa dostępna od maja do października. Możliwy jest również pobyt zimą, lecz trzeba wówczas samodzielnie napalić w piecu.

Możliwości wyżywienia:
Wyżywienie możliwe, przede wszystkim kuchnia regionalna oparta na składnikach z własnego ogródka i produktach lokalnych.

Możliwości noclegu:
Obiekt dysponuje 8 miejscami noclegowymi (dwa pokoje dwuosobowe oraz domek dla 4 osób) oraz miejscem na rozbicie namiotu.

Przykładowe ceny:
Nocleg – 35 zł/os, posiłki: 10 zł śniadanie, 20 zł obiad, 10 zł kolacja

SPECJALNOŚĆ W MENU:
bęcały, własne wędliny, nalewka z zielonych szyszek

 

Dane kontaktowe

AGROTURYSTYKA ORLICZÓWKA
Błędnica 142, 07-320 Małkinia Górna
506 072 094
Strona www
Facebook