Na wsi

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE DOLINA BOBRÓW

Codzienne wstawanie o godzinie 5:00 żeby o 8:00 stawić się do pracy w Warszawie. Potem powrót o 20:00 do domu. Jak długo tak można? Takie pytania zadawała sobie pani Ania, która drogę do swojej warszawskiej kariery zaczynała każdego dnia w Wólce Dłużewskiej. Pewnego dnia postanowiła zmienić zawodowe życie o 180 stopni – i tak powstało Gospodarstwo Agroturystyczne Dolina Bobrów.

Tutaj Pani Ania też wstaje codziennie rano, ale żeby narwać świeżych sałat na śniadanie dla turystów. My odwiedzamy ją w środku lata. Plony w przydomowym ogródku dojrzewają. Jest bób, są sałaty i ogórki. Naszą gospodynię pytamy o możliwość skosztowania lokalnych smakołyków, a ona zaprasza nas do starej chaty, w której mieszkali jej dziadkowie, gdzie dziś mieści się jej żywy skansen lokalnych tradycji. Tam pokazuje nam ser twarogowy, który wczoraj przygotowała na warsztatach wspólnie z letnikami. W oknie chaty stoją gliniane garnce, w których kiszą się ogórki z ogródka pani Ani. „Tu jest wspaniale!” – mówimy. Pani Ania odpowiada, że wspaniale to by było, gdybyśmy jeszcze mieli świeży chleb (wskazuje na duży kuchenny piec kaflowy), no i masło zrobione na miejscu (w drewnianej maselnicy, która leży w kącie chaty). A my i tak wiemy, że to mały, kulinarny raj na Mazowszu.

CIEKAWE HISTORIE:

Nigdy nie przypuszczaliśmy, że w pierogach nadzieniem może być kasza – i to pęczak. W środku obok kaszy zawinięta była także kiszona kapusta. Takie pierogi nazywają się sójki i pierwszy raz zrobiliśmy je na warsztatach kulinarnych w Bobrowej Zagrodzie. Teraz robimy je kilka razy do roku.

Ania i Tomek z Garwolina

Nasze dzieci spędziły tu jedne z najlepszych wakacji. Cisza ,spokój, natura i do tego zdrowe, prawdziwe jedzenie. Tych wakacji nie chcielibyśmy zamienić na nic.

Państwo Janek z Gliwic   

MAZOWIECKIE OPOWIEŚCI:

Pani Ania Michalak pieczołowicie kultywuje kulturę swoich dziadków i pradziadków. W oryginalnym drewnianym domu przodków pani Ani możemy zobaczyć krosna, stroje ludowe, kuchnie i domowe sprzęty sprzed lat. W gospodarstwie Dolina Bobrów można zapoznać się z kulturą kołbielską. Region ten to miejsce wyjątkowo bogatego folkloru: wycinankarstwa, charakterystycznych strojów ludowych i typowego dla tego obszaru budownictwa drewnianego.

OFERTA:

Dojazd:
Na skrzyżowaniu drogi w miejscowości Wólka Dłużewska należy wjechać w polną drogę prowadzącą na wschód. Po około 600 m po lewej jak i po prawej stronie drogi znajdują się zabudowania Gospodarstwo Agroturystycznego „Dolina Bobrów”

Oferta podstawowa:
• Gospodarstwo „Dolina Bobrów” to miejsce w którym nie będziesz się nudził. Zostało ono urządzone z dbałością o najmniejszy szczegół. Elementy małej architektury, drewniane place zabaw czy wymalowane w kwieciste wzory fasady budynków stwarzają przyjazny klimat i doskonałe warunki do odprężenia. W oferowanych warsztatach możesz upiec chleb, poznać zajęcia rolnicze, zrobić ser, czy wykonać własne wycinanki. Gospodarstwo oferuje 23 miejsca noclegowe, dysponuje kilkoma klimatycznymi salami spotkań w stylowych drewnianych budynkach.
• Warsztaty kulinarne. Tradycje kuchni kołbielskiej i kuchni wiejskiej. Wypiek chleba, warsztat od A do Z, od mleka do sera, lepienie sójek (lokalnych pierogów), uprawa roli, warzywniak, kwaszenie kapusty i ogórków, wspólny posiłek z własnoręcznie wykonanych produktów przy ognisku.
• Warsztaty z folkloru kołbielskiego: tkackie, obróbka lnu, rękodzieło.
• Wycinankarstwo charakterystycznych motywów wycinanek kołbielskich takich jak: drzewa, koguty, kokoszki, wiejskie baby.
• Podglądanie bobrów w okolicy rzeki Piasecznej i Świder.
• Polowania na grzyby.
• Spływy kajakowe.
• Przejazdy bryczką.
• Wyjazdy integracyjne dla firm ? do zagospodarowania sala o powierzchni 60m2,
• Lekcje i zajęcia ekologiczne dla dzieci i młodzieży.
• Zielone szkoły, zimowiska, kolonie.
• „Ostatki w Dolinie Bobrów. Przejazd kuligiem lub bryczką. Ognisko lub zabawa w chacie przy kominku.

Konieczność umówienia się klienta:
Każdorazowo warto uzgodnić swój przyjazd z właścicielką.
Oferta ma charakter całoroczny.
Gospodarstwo agroturystyczne działa przez cały rok. Oferta warsztatów kulinarnych może być uzależniona od pory roku. Przez cały rok możliwe są jednak nocleg z wyżywieniem oraz oferta warsztatów.

Możliwości wyżywienia:
Dla większych grup po uprzednim umówieniu. Turysta indywidualny ma do dyspozycji wygodne aneksy kuchenne.

Możliwości noclegu:
Różnorodne pokoje od 1 do 4 osobowych. Możliwość rozbicia namiotu.

Przykładowe ceny:
Ceny za nocleg już od 25 zł/ dziecko lub 35 zł/ osoba dorosła. Uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych w cenie od 5 zł/osoba dla większych grup zorganizowanych.

STYL: tradycyjny, rustykalny, ekologiczny, folkowy

 

Dane kontaktowe

DOLINA BOBRÓW
05-332 Siennica, Wólka Dłużewska 5
668 831 622
Strona www
Facebook