Nad wodąPlaże i kąpieliska

KĄPIELISKO KRUBIN W CIECHANOWIE

Krubin – jedyny w okolicy Ciechanowa kompleks wodny składający się z 11 stawów – to ulubione miejsce weekendowego odpoczynku mieszkańców miasta i okolic. Szukający letniego relaksu na świeżym powietrzu znajdą nad największym z akwenów przystań dla wodniaków, odkryty basen i piaszczystą plażę. Atutem Krubina jest stały nadzór ratowników WOPR.

Kąpielisko i plaża

Jeziorko przeznaczone jest głównie do uprawiania sportów wodnych lub spacerów (co umożliwiają podesty). Wokół niego znajduje się częściowo zadaszona plaża piaszczysta, na której wydzielono boisko do piłki plażowej i wypożyczalnię sprzętu wodnego. Do dyspozycji gości przygotowano także stoły piknikowe, a dla najmłodszych – niewielki plac zabaw z „pajęczyną” do wspinaczek i „zamkiem”. W punkcie ze sprzętem wodnym można bezpłatnie wynająć kajaki i rowery wodne.

Osoby chcące popływać mogą skorzystać z odnowionego basenu. Do dyspozycji gości są leżaki i żagle przeciwsłoneczne, a na najmłodszych czekają wodne zjeżdżalnie.
Basen jest czynny codziennie przez całe wakacje; wstęp jest odpłatny.

Krubin, fot. UM Ciechanów

Zarówno na basenie jak i na Krubinie jest możliwość wypożyczenia książek w ramach „Plażowanie i czytanie”.

W weekendy nad kąpielisko zjeżdżają food trucki serwujące hamburgery, przekąski, lody i napoje. Dostępna jest także toaleta i przebieralnia.

Krubin położony jest ok. 3 km od centrum miasta.
Z centrum Ciechanowa prowadzi do niego ścieżka rowerowa, a tuż obok kąpieliska znajduje się stacja rowerów miejskich Ciechanowski Rower.
Dla zmotoryzowanych dostępny jest parking przy ul. Okrężnej.
Kąpielisko czynne jest od godz. 11.00 do godz. 19.00.

Atrakcje Ciechanowa i okolic

Relaks na Krubinie warto połączyć ze zwiedzaniem Ciechanowa, w tym jego największej atrakcji – Zamku Książąt Mazowieckich. We wnętrzu warowni można obejrzeć wystawę multimedialną przedstawiającą historię zamku i Księstwa Mazowieckiego.

W Ciechanowie warto też pospacerować po ciechanowskim rynku, odwiedzić Muzeum Szlachty Mazowieckiej z pamiątkami po dawnych mieszkańcach i z miniaturowymi przykładami rzemiosła charakterystycznego dla wsi mazowieckiej, oraz wdrapać się na Farską Górę, gdzie kiedyś powstał zalążek miasta – grodzisko, a dziś znajduje się gotycki kościół św. Józefa i dzwonnica z XIX w.

Jeśli dysponujemy czasem, warto odwiedzić także Opinogórę – wieś, która w przeszłości należała do rodu Krasińskich. Tak, TYCH Krasińskich, z Zygmuntem – jednym z trzech romantycznych polskich wieszczów na czele. Dziś Opinogóra Górna słynie z Muzeum Romantyzmu mieszczącego się w neogotyckim pałacyku z połowy XIX wieku.

ZOBACZ TEŻ:
MAZOWIECKA TWIERDZA W CIECHANOWIE
OPINOGÓRA. MAZOWIECKA STOLICA ROMANTYZMU

Facebook