AKTUALNOŚCI

16. AFRYKAMERA I 21. WATCH DOCS. FILMOWY GRUDZIEŃ W WARSZAWIE

16. edycja festiwalu AfryKamera – ze szczególną uwagą skierowaną na Madagaskar – oraz 21. edycja WATCH DOCS – jednego z największych na świecie festiwali filmowych poświęconych podstawowym prawom jednostki – startują w Warszawie 10 grudnia. Festiwalowe filmy będą również dostępne online.

16. AfryKamera

16. edycja festiwalu AfryKamera rozpocznie się 10 grudnia w warszawskiej Kinotece. Tegoroczna edycja festiwalu będzie gościć również w największych miastach Polski oraz online od 22 grudnia. To największe wydarzenie kulturalne w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone Afryce.

W tym roku szczególna uwaga zostanie skierowana na Madagaskar, niezwykły kraj-wyspę o bogatej tradycji, również kinematograficznej. Na festiwalu nie zabraknie też kina północnoafrykańskiego. Festiwal otworzy film „Amira” w reżyserii egipskiego reżysera Mohameda Diaba.

W ramach festiwalu odbędzie się też szereg wydarzeń specjalnych, w tym dzień edukacji globalnej zorganizowany we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, podczas którego odbędzie się debata o ekologii, klimacie, uchodźstwie oraz prezentowaniu kontynentu afrykańskiego w mediach.

Filmy z tegorocznego programu będzie można oglądać od 10 do 19 grudnia w Kinotece oraz 17-19 grudnia w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. Od 22 grudnia do 1 stycznia filmy będą dostępne na platformie mojeekino.pl.

Karnet ONLINE: 79 zł
Karnet KINOTEKA 5 filmów: 89 zł
Karnet KINOTEKA 10 filmów: 129 zł

KINOTEKA / WARSZAWA
(10-19.12.2021)

19 zł pojedynczy seans
15 zł w poniedziałek w ramach cyklu „Filmowe poniedziałki”
16 zł w ramach cyklu „Filmowe środy”

MOJEEKINO.PL
(21.12-1.01.2022)

14 zł nowe pokazy
10 zł filmy z poprzednich edycji

21. WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie

10 grudnia rozpoczyna się 21. edycja jednego z największych na świecie festiwali filmowych poświęconych podstawowym prawom jednostki. Tegoroczny WATCH DOCS będzie miał formę hybrydową – filmy będą prezentowane w kinach i online. Miasto stołeczne Warszawa współfinansuje ten festiwal.

Film otwarcia to „Sędziowie pod presją” w reżyserii Kacpra Lisowskiego – opowieść o niepokornych sędziach, którzy stają w obronie Konstytucji oraz trójpodziału władzy, czyli zderzenie człowieka z systemem.

W tegorocznym programie festiwalu nie zabrakło stałych sekcji: międzynarodowy konkurs filmów dokumentalnych, „Chcę zobaczyć” (panorama współczesnego dokumentu zaangażowanego), „Nowe filmy polskie” (najciekawsze polskie filmy sezonu poświęcone kwestiom społecznym) oraz „Na krótko” (krótkie metraże dotyczące praw człowieka). Jak zwykle na WATCH DOCS projekcjom – zarówno kinowym, jak i tym w Internecie – towarzyszyć będą dyskusje z gośćmi festiwalu: twórcami, dziennikarzami i ekspertami.

21. MFF WATCH DOCS odbędzie się w formie hybrydowej:
– w kinach Muranów i Kinoteka w dniach 10-16 grudnia
– na platformie mojeekino.pl w dniach 10-19 grudnia

Bilety na pokazy kinowe można kupić w kasach oraz na stronach internetowych kin.
– bilety kinowe ulgowe: 10 zł
– bilety kinowe normalne: 12 zł

Dostępy do filmów online można wykupić na stronie mojeekino.pl.
– dostępy online: 9 zł

Więcej na temat festiwalu na stronie Watch Docs i profilu FB.

ZOBACZ TEŻ:
KULTOWE KINA WARSZAWY

Facebook