Wodna Kraina to rodzinny park rozrywki w Wildze (powiat garwoliński), w którego skład wchodzi strzeżone kąpielisko dla dzieci i dorosłych, blisko kilometrowa piaszczysta plaża, szereg rozrywek dla rodzin z dziećmi oraz łowisko. Dłuższy pobyt w okolicach tej ogromnej strefy rozrywki umożliwiają domki campingowe w Wiosce Rybackiej.
Główną częścią Wodnej Krainy są dwa zbiorniki wodne. Do kąpieli przeznaczony jest jeden z akwenów, w którym wydzielona jest płytka część do wodnych zabaw dla dzieci (aktywność w wodzie wspiera animator). Drugi akwen służy do uprawiania sportów wodnych – największym zainteresowaniem cieszą się kajaki i rowery wodne dostępne na przystani ze sprzętem pływającym.
Goście mają do dyspozycji piaszczystą plażę z leżakami i parasolami, a także boisko do siatkówki. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają ratownicy.
Dzieci mogą pobawić się nie tylko w wodzie, ale również w strefie zabaw z małpim gajem z dmuchańcami i na trampolinach bungee. Tę część parku zdobią ogromne postacie z bajek, m.in. Wodnik Szuwarek czy Żwirek i Muchomorek.
Na terenie kompleksu działa Tawerna nad Stawami serwująca dania kuchni polskiej i polowej, w tym ryby z własnej hodowli wędzone na drewnie olchowym. Tuż obok lokalu znajduje się duży bezpłatny parking.
Wstęp na teren parku Wodna Kraina jest odpłatny. Dodatkowy koszt to wejście do strefy zabaw dla dzieci.
Rodziny, które chciałby spędzić więcej czasu na terenie Wodnej Krainy, mogą wynająć komfortowo urządzony domek w Wiosce Rybackiej. Są to drewniane wille z tarasami i widokiem na jeziora. Dla gości dostępne są miejsca parkingowe.
Park znany jest w środowisku wędkarzy. Mają oni do dyspozycji kilka stanowisk łowieckich. W garwolińskich akwenach żyją przede wszystkim karpie, a także amury, karasie, szczupaki i sumy. Wszystkie akweny operują w myśl zasady „no kill”, czyli „złów i wypuść”. Łowiska o głębokości od 15 do 3 metrów czynne są od świtu do zmierzchu.
W okolicach Wodnej Krainy można wybrać się na spacer ścieżką przyrodniczo-kulturową w Hucie Garwolińskiej. Pętla liczy niespełna 4 kilometry i z łatwością pokonają ją również młodsze dzieci. Na trasie znajdują się tablice informacyjne z opisami żyjących w okolicznych lasach zwierząt i roślin, zadaszenia chroniące przed upałami, wiaty na piknik i miejsce na ognisko. Dodatkowymi atrakcjami są: alpinarium, ścieżka zdrowia, studnia z czynnym żurawiem, a także dwa punkty widokowe i pomost na stawie. Przy parkingu, gdzie rozpoczyna się ścieżka, rozmieszczone są również ekspozycje próbek drewna, przekrój mrowiska, budki lęgowe dla różnych gatunków ptaków i wiele innych atrakcji.