Dzielnica Wisła staje się latem jednym z ulubionych rejonów Warszawy. Dowody? Kolejne rekordy: 130 000 wypożyczonych leżaków, 7 400 godzin zabawy na miejskich plażach i blisko 2000 uczestników warsztatów.

Warszawskie bulwary i plaże przyciągnęły w tym roku setki tysięcy osób. Przez ostatnie 12 lat miejskie brzegi Wisły przeszły niesamowitą metamorfozę i mają wiele do zaoferowania: różnorodną żeglugę rzeczną, obiekty gastronomiczne, sportowe, rekreacyjne i kulturalne, deptaki i ścieżki pieszo-rowerowe.

Tego lata padł rekord frekwencji osób wypoczywających na miejskich plażach. W punktach obsługiwanych przez warszawskich plażowych odnotowano ponad 136 500 bezpłatnych wypożyczeń leżaków i równie wiele książek. W dziesięciu głównych lokalizacjach Dzielnicy Wisła odbyło się od czerwca ponad 200 godzin darmowych warsztatów związanych m.in. z ekologią, żeglugą i sportem.

Warszawiacy przez 7 400 godzin mieli do dyspozycji bezpłatne boiska do gry, a także piłki, paletki czy rakietki. Na terenie miejskich bulwarów i plaż blisko 1800 godzin poświęcono edukacji na temat ochrony przyrody. W ramach warszawskiej kampanii Dzielnica Wisła z hasłem „To się nosi nad Wisłą” pracowało blisko 30 edukatorów, którzy co weekend przypominali mieszkańcom, że warto dbać o czystość wspólnej przestrzeni.

Jest nie tylko ładniej i bardziej atrakcyjnie, ale też bezpieczniej. Miasto doświetliło w tym roku najbardziej popularne tereny bulwarów wiślanych. Na odcinku od Płyty Desantu do bulwaru Flotylli Wiślanej dostawiono dodatkowe latarnie. Więcej światła pojawiło się także na deptaku i ścieżce rowerowej wzdłuż bulwaru gen. Pattona. W czerwcu uruchomiona została nadwiślańska placówka Straży Miejskiej, dzięki czemu na brzegach rzeki pojawiło się dodatkowe 20 patroli. Dodatkowo odpoczywający na plaży Poniatówka i Rusałka mogli korzystać spokojnie z uroków Wisły pod okiem ratowników medycznych, a kontrolą wody i brzegów zajęli się policja rzeczna i WOPR.

Warszawa wróciła nad Wisłę. Przez ostatnie 11 lat miasto przywróciło rzekę warszawiakom, którzy szybko zżyli się z tą przestrzenią. Nowe Bulwary Wiślane, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum nad Wisłą, odnowiony port Czerniakowski, sześć miejskich plaż – to tylko niektóre inwestycje miasta, które odmieniło wizerunek Warszawy. Mieszkańcy chętnie korzystają z Warszawskich Linii Turystycznych – rejsu do Serocka i bezpłatnych promów. Rozwinięta również została Warszawska Żegluga Rekreacyjna. Dzięki niej warszawiacy i turyści w sezonie letnim uczestniczą w rejsach łodziami drewnianymi: batami, szkutami, krypami; katamaranem, a także uprawiają w sporty wodne, m.in. kajakarstwo, wakeboard czy jazdę na desce SUP.

Facebook