PODRÓŻ

Świat otrząsa się z zimowego letargu. Budzi się natura, ożywia życie kulturalne, a targowe i turystyczne zyskuje zastrzyk świeżej energii. Na nowe doznania szykują się także wszystkie zmysły. Smak, zapach, słuch, wzrok i dotyk są gotowe na doświadczanie. Na poznawanie nowego i odkrywanie tego, co od wieków osadzone w historii i tradycji.

MAZOWSZE

Czy jest lepszy sposób na zdobywanie nowych wrażeń niż podróż? Zapraszamy na wyprawę po Mazowszu, na kolekcjonowanie doznań i przeżyć, których nie będzie można zapomnieć, ponieważ zostaną wchłonięte każdą komórką ciała rozbudzonego przez wiosnę.

SMAK

Oto smaki Mazowsza: mazowiecki mazurek wielkanocny i świeżo upieczone ciasto z najlepszej mazowieckiej mąki. I prosto z Mazowieckiej Michy Szlacheckiej wyroby z karpia – pasztet i kiełbasa. Do tego bęcwały, podlaskie pampuchy, nalewka z schizandry i inne regionalne i lokalne przysmaki, które można znaleźć w karczmach i na jarmarkach. Jak to wszystko smakuje! A jak pachnie!

WĘCH

Ale są też zapachy ziemi budzącej się do życia, wody, do której w dniu wiosennego przesilenia zostanie wrzucona Marzanna i jest smagnięcie wiatru na twarzy w czasie jednego z wielu biegów organizowanych na całym Mazowszu od końca lutego do późnej jesieni.

SŁUCH

Są też dźwięki muzyki. Koncerty chopinowskie w Sannikach i Żelazowej Woli oraz Warszawie, a także wybrzmiewający w Płocku chorał gregoriański.

WZROK

Chopina można na Mazowszu nie tylko usłyszeć, ale też… zobaczyć, a nawet uwiecznić na zdjęciu. Warto też chwytać obiektywem gigantyczne i barwne palmy kurpiowskie, kraszanki bawione wywarem z kory dębu, cebulowych łupin albo listków młodego żyta, a także cudowne rękodzieło i piękne meble z mazowieckim etno designem zaprojektowane przez Anię Leę Chojnacką.

DOTYK

Trudno nie dotknąć drewna inkrustowanego mazowieckimi wzorami, nie sprawdzić faktury wzorów z tradycyjnych wycinanek. Historii i tradycji można również dotknąć podczas podróży w czasie i przestrzeni: do miejsc pamiętających zupełnie inną rzeczywistość, ludzi inaczej odzianych, a przecież przeżywających wiosnę równie intensywnie i zmysłowo jak współcześni odkrywcy uroków Mazowsza.

WŁĄCZ WSZYSTKIE ZMYSŁY

Posmakuj Mazowsza wiosną.
Poczuj, jak pachnie. Dotknij przeszłości i teraźniejszości.
Zobacz wszystkie kolory i kształty tego niezwykłego regionu.
Wysłuchaj opowieści, jakich nie usłyszysz nigdzie indziej.
Poznaj Mazowsze: zmysłowe i pełne pasji.

Facebook