Połowa dań serwowanych w karczmie to tradycyjne dania kuchni kurpiowskiej. Wnętrza zdobią tradycyjne kurpiowskie ozdoby. W wybrane niedziele gra lokalny zespół kurpiowski.
Zatrzymaliśmy się w Kurpiowskim Zakątku na obiad. Miejsce bardzo autentyczne, utrzymane w klimacie tradycji Kurpiów. Personel ubrany w tradycyjne kurpiowskie stroje. My zamówiliśmy oczywiście kurpiowskie kartacze i rejbak. Czekając na dania zwiedziliśmy muzeum kurpiowskie, mieszczące się w tym samym budynku. Trzeba przyznać, że to bardzo przyjemny sposób na umilenie oczekiwania na zamówienie. Mieliśmy też sporo szczęścia, bo akurat tego dnia grała lokalna kapela. Poczuliśmy dawny klimat regionu i smacznie zjedliśmy.
CIEKAWE HISTORIE:
Połowa dań serwowanych w karczmie to tradycyjne dania kuchni kurpiowskiej. Wnętrza zdobią tradycyjne kurpiowskie ozdoby. W wybrane niedziele gra lokalny zespół kurpiowski. Możliwość zakupu rękodzieła ludowego oraz wzięcia udziału w warsztatach rzeźbiarskich. W pokojach hotelowych pościel z haftem kurpiowskim. Działa tu także Muzeum przedstawiające narzędzia pracy, elementy wystroju domów oraz przedmioty codziennego użytku dawnego ludu Kurpiowskiego.
MAZOWIECKIE OPOWIEŚCI:
Miejsce silnie osadzone w tradycji kurpiowskiej. Powstało po konsultacjach ze Związkiem Kurpiów.
OFERTA:
Zajazd połączony z hotelem na 36 miejsc noclegowych.
Karczma z kuchnią kurpiowską, regionalną i staropolską na 60 miejsc.
Muzeum kultury kurpiowskiej i galeria rękodzieła tradycyjnego
Sprzedaż produktów regionalnych: miodu, wędlin, chleba własnego wypieku, wyrobów mlecznych, konfitur, dżemów.
Certyfikat: Miejsce przyjazne dziecku.
Możliwość organizacji szkolenia firmowego, koncertów, targów, spotkań integracyjnych.
Oferta dostępna przez cały rok. Obiekt czynny od 6.00 do 4.00.
Przykładowe ceny: nocleg: 65-80 zł / os.
SPECJALNOŚĆ W MENU: kurpiowskie kartacze i rejbak