Przetrwanie sezonu jesienno-zimowego w dobrej formie i w zdrowiu stanowi spore wyzwanie. Warszawska Dzielnica Wisła proponuje aktywne hartowanie organizmów poprzez morsowanie i saunę! Z popularnych form rekreacji, które są jednocześnie dobrym sposobem na wspomaganie odporności, można skorzystać w Warszawie od trzeciej dekady listopada.
Sauna fińska na Wiśle
W sezonie zimowym 2021/22 Dzielnica Wisła przygotowała dla mieszkańców Warszawy coś naprawdę unikatowego – pływającą saunę fińską. Drewniana dwupokładowa konstrukcja została uruchomiona 22 listopada i będzie działać codziennie przez cały rok. Wnętrze sauny wyróżnia panoramiczne okno, a na zewnątrz słoneczny taras, który jest idealnym miejscem zarówno dla odpoczywających, jak i tych, którzy czas saunowania będą chcieli połączyć z aktywnościami sportowymi. A tych w Dzielnicy Wisła nigdy nie brakuje.
Dla zainteresowanych planowane są też m.in. sesje przy muzyce oraz wykłady dotyczące prozdrowotnego wymiaru saunowania. W przyszłym roku będzie można skorzystać z sauny także w innych lokalizacjach na Wiśle.
– Sauna na wodzie to coś, czego w stolicy jeszcze nie było. Warszawiacy mogą nie tylko się wygrzać, ale też przy okazji – dzięki panoramicznej szybie – cieszyć wzrok widokiem nadwiślańskiego krajobrazu. Doznania są tak niezwykłe, że odpowiednio się wyciszając, można usłyszeć szmer rzeki i poczuć miarowe kołysanie fal – opowiada Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. Wisły.
Sauna Wisła zacumowała przy ul. Zaruskiego 3 w Porcie Czerniakowskim. Będzie otwarta codziennie od 6:00 do 24:00, co oznacza, że będzie najdłużej działającą sauną w stolicy. Dodatkowo, przez pierwszy tydzień będzie można skorzystać z niej bezpłatnie, a w kolejnych tygodniach saunowanie bez opłat będzie możliwe między 8:00 a 12:00, a także od 14:00 do 15:00 i od 17:00 do 18:00.
W pozostałych godzinach za 60-minutowe korzystanie z sauny trzeba będzie zapłacić od 25 do 35 zł, a za 120 minut – od 45 do 55 zł. Za odpowiednią opłatą możliwe będzie również wynajęcie sauny na wyłączność. W środku zmieści się maksymalnie 8 osób.
Saunie towarzyszy nowoczesna przeszklona przestrzeń pływająca ze strefą relaksu, wyposażona w odprężające podgrzewane fotele na podczerwień, które sprawiają, że saunowanie będzie jeszcze bardziej efektywne.
Aby skorzystać z sauny i wszelkich dodatkowych atrakcji, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Można jej dokonać poprzez stronę: saunawisla.pl, pod adresem: rezerwacje@miamiwars.pl lub pod numerem telefonu: 791 197 500.
Sauna Wisła to projekt finansowany z budżetu obywatelskiego m.st. Warszawy.
Z sauny do Wisły
Dzielnica Wisła niezmiennie zachęca warszawianki i warszawiaków nie tylko do saunowania, ale i do morsowania. Zimowe kąpiele z roku na rok zyskują coraz większą popularność, i to nie tylko dlatego, że jest to fantastyczna metoda hartowania organizmu. To także doskonały sposób na walkę z własnymi ograniczeniami, szczególnie w zestawieniu z sauną, kiedy trzeba się przełamać i będąc bardzo rozgrzanym, wejść do wody. Dlatego w Dzielnicy Wisła zaplanowano aktywność „Morsuj i saunuj”, w ramach której tuż po saunowaniu pod opieką ratownika będzie można dotrzeć statkiem na miejsce morsowania w Wiśle.
Kolejne możliwości dla aktywnych warszawiaków to akcja „Wiosłuj i saunuj”, gdzie po pływaniu wypożyczonym kajakiem lub supem, czyli deską surfingową z wiosłem, będzie można skorzystać z sauny lub „Must Be the Poet”, czyli czytanie poezji w saunie. W każdą sobotę będzie można wziąć udział w zajęciach pilates, yogi i bodyart. Wszystkie te aktywności w Dzielnicy Wisła będą odbywać się cyklicznie, a harmonogram będzie można znaleźć na Facebooku.
Dzielnica Wisła nie zapomina także o zwolennikach tradycyjnej formy morsowania bez saunowania. Morsowa szkółka Dzielnicy Wisła rozpoczęła już czwarty sezon wspólnych kąpieli w rzece. Zarówno stali bywalcy, jak i wszyscy nowicjusze, którzy dopiero chcą spróbować przygody z zimowymi kąpielami, mogą przybywać na morsowanie na plażę miejską ZOO/ Rusałka. W każdą niedzielę do 12 grudnia 2021 można tam hartować swój organizm w Wiśle.
Warunkiem uczestnictwa jest akceptacja regulaminu (dostępnego na Facebooku i na miejscu treningu, przy punktach rejestracji) oraz spełnienie aktualnych wymagań zdrowotnych i obostrzeń sanitarnych. Obowiązuje limit miejsc.