PODRÓŻE

ZIMOWE ATRAKCJE 2020 W POLSCE I NA MAZOWSZU

Zima jest w tym sezonie wyjątkowo skąpa: nie dość, że oszczędza na śniegu, to jeszcze żałuje zimna i mrozu. Z bezkrólewia chętnie korzysta wiosna, która tu i ówdzie objawia się kwitnącymi krokusami, stokrotkami i pęczniejącymi pąkami liści na drzewach. Na dobrą sprawę nie byłoby szans na zdiagnozowanie zimy, gdyby nie kalendarz. I niezwykłe miejsca, w których można zimę poczuć chociaż przez krótki czas.

Żeby je znaleźć i lepiej zaprezentować wszystkim zimnolubom i fanom sportów zimowych, serwis Polska.travel ogłosił plebiscyt na najciekawsze polskie zimowe atrakcje 2020 roku. Organizatorzy sondy wybrali po trzy miejsca w każdym województwie. Mazowsze reprezentują Zimowy Narodowy, Górka Szczęśliwicka oraz Puszcza Kampinoska, na razie niedostępna dla biegówek, ale świetna jako miejsce spacerów i wycieczek rowerowych przez okrągły rok. Głosować można do 11 lutego.

Warszawa. Zimowa Górka Szczęśliwicka. fot. ElaJ

Na naszym profilu facebookowym również zaproponowaliśmy podobną zabawę, ale obok Zimowego Narodowego i Górki Szczęśliwickiej pojawił się skansen w Sierpcu, w którym nawet brak śniegu nie przeszkadza w bezbłędnym odczytywaniu pory roku: zamiast przejażdżki saniami odbywają się „kuligi” na wozach, a do lutego można zapoznać się ze zwyczajami i tradycjami bożonarodzeniowymi na Mazowszu dzięki specjalnej zimowej wystawie.

Zimowy Narodowy
Facebook