PODRÓŻE

TĘCZA, LÓD I JEDNOROŻEC. WARSZAWSKIE ŚLIZGAWKI 2019/2020

Lodowa tafla w kolorach grzywy jednorożca, ślizgawki pod gwiazdami, disco lodowisko, tańce z tygryskiem, armaty z brokatem – zimowy karnawał zaczyna się w Warszawie w okolicach wizyty świętego Mikołaja i trwa co najmniej do końca ferii zimowych. O terminie zamknięcia części stołecznych lodowisk zdecyduje pogoda, która miała też niemały wpływ na ich otwarcie.

Tęczowa tafla na Białołęce

Najbardziej kolorowe lodowisko w Polsce ma zostać otwarte 5 grudnia przed Galerią Północną na Białołęce. Tafla (ponad 500 metrów kwadratowych!) pokryta pasami barwnymi niczym grzywa jednorożca będzie migotała nie tylko wszystkimi barwami tęczy, ale również wystrzeliwanym w powietrze różnobarwnym brokatem podświetlanym w rytm muzyki.

Jednorożec pojawi się na otwarciu osobiście i urządzi na kolorowej tafli prawdziwy bal! Szykuje się mnóstwo atrakcji, m.in. harce z lodowymi obręczami i mroźne hula hop, magiczny bal na lodzie, tańce i zabawy z jednorożcem i tygryskiem, fontanny iskrowe, lepienie śnieżnej kuli i taniec z lodowymi kulami. Początek o godz. 16.00, finał o 20.00.

Jeśli ktoś poczuje głód, będzie mógł zaspokoić go oscypkiem lub ciepłą kiełbaską.

Cennik lodowiska:
– wejście: 5 zł/h,
– wypożyczenie łyżew: 5 zł,
– wypożyczenie pingwina do nauki jazdy: 10 zł,
– wypożyczenie kasku: 2 zł,
– szatnia obok lodowiska: 2 zł/szt.

Początkowo planowano start kolorowego lodowiska na 30 listopada, ale było ciut za ciepło i termin przesunięto o tydzień. Proszę nie chuchać, musi być wystarczająco zimno, by tym razem się udało!

Miejskie ślizgawki pod gwiazdami na Rynku Starego Miasta i przed PKiN-em

Miejskie lodowiska na Rynku Starego Miasta i przed Pałacem Kultury i Nauki wystartują wraz ze świąteczną iluminacją w piątek 6 grudnia. Tradycyjnie wstęp na lodowe tafle będzie bezpłatny.

Jeśli ktoś nie posiada własnych łyżew, będzie mógł skorzystać z wypożyczalni czynnych obok lodowisk w godzinach ich funkcjonowania: codziennie od 10.00 do 21.00 z przerwami technicznymi co dwie godziny.

Wypożyczenia łyżew dla użytkowników Karty Warszawiaka od 9 zł za godzinę, dla pozostałych – 10 złotych za godzinę. A 6 grudnia – tylko 1 złotówkę!

Zimowy Narodowy

Spalanie pączków na Zimowym Narodowym

Lodowiska, górka lodowa i tor do curlingu, a do tego największy w stolicy skatepark pod dachem – Zimowy Narodowy wystartował 30 listopada i będzie czynny aż do 8 marca 2020 r. To już 7. edycja zimowych atrakcji na PGE Narodowym w Warszawie.

Zimowe atrakcje na płycie PGE Narodowego, takie jak lodowiska, górka lodowa czy curling, zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Wielbiciele łyżwiarstwa w każdym wieku mogą korzystać z lodowisk, fani mocnych wrażeń – z liczącej 12 metrów wysokości górki lodowej. Na kochających sportową rywalizację czekają tory do curlingu, na których swoich sił mogą spróbować zarówno doświadczeni, jak i początkujący gracze pod okiem profesjonalnych instruktorów z Polskiej Federacji Klubów Curlingowych.

Zimowy Narodowy to miejsce także dla fanów jazdy na rolkach, deskorolkach, longboardach, z myślą o których na parkingu PGE Narodowego (poziom -4) otworzy się największy w Warszawie kryty Skatepark.

Tych, którzy lubią muzyczne imprezy i chcą w nietypowy sposób spędzić wieczór, w każdy weekend Zimowy Narodowy zaprasza na „Disco Lodowisko”, czyli połączenie klubowej imprezy z DJ-ami i jazdy na łyżwach.

W poprzedniej edycji podczas aktywnego korzystania z atrakcji odwiedzający spalili łącznie 48 028 320 kalorii, czyli 106 729 pączków.

Zimowy Narodowy

Ślizgawki w Moczydle i na Stegnach

Lodowiska w Moczydle i na Stegnach wystartowały, jak Zimowy Narodowy, 30 listopada.

Ślizgawka w Ośrodku Moczydło jest dostępna w weekendy w trzech 3-godzinnych sesjach (z godzinnymi technologicznymi przerwami między nimi) od 9.00 do 20.00, a w dni powszednie – w dwóch sesjach 3-godzinnych (również z przerwami) od godz. 13.00 do 20.00.

Wypożyczenie łyżew kosztuje 6 zł za godzinę, a koszt jazdy na lodzie jest uzależniony od posiadania Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka, które uprawniają do zniżki w wysokości złotówki do kwoty 7 i 9 zł.

Lodowisko na Stegnach, czyli tor łyżwiarski o wymiarach 400m x 11m to miejsce cieszących się ogromną popularnością Łyżwiarskich czwartków. Chętni do zabawy na lodzie mogą natomiast skorzystać ze ślizgawki publicznej w dni powszednie od godz. 19.00 do 21.00, a w weekendy od 12.00 do 20:00 z uwzględnieniem przerw technologicznych.

Tutaj również cennik uzależniony jest od posiadania Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka.

Facebook