AKTUALNOŚCI

POCIĄG DO WAKACJI I WAKACJE W POCIĄGU

Wakacje! Koleje Mazowieckie ponownie proponują Bilet Turysty, czyli możliwość przemierzania Mazowsza przez 3 dni za jedyne 67 zł (czyli w ubiegłorocznej cenie i z rowerem za darmo), a Szybka Kolej Miejska wznowiła weekendowe kursy nad Zalew Zegrzyński. Także wycieczkowe kolejki z Piaseczna i Sochaczewa kursują w każdy weekend, a WuKaDka zachęca do wycieczek za miasto na imprezy organizowane latem w pobliżu swoich stacji.

BILET TURYSTY W POCIĄGACH KOLEI MAZOWIECKICH

Podobnie jak w poprzednich latach Koleje Mazowieckie proponują pasażerom możliwość zwiedzania Mazowsza ze specjalnym Biletem Turysty. Jest to bilet sieciowy imienny uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KM przez 3 dowolnie wybrane dni w terminie ważności biletu.

Bilet jest ważny przez 10 dni – licząc od daty kupienia lub daty wskazanej przez podróżnego. Do biletu dołączany jest karnet, na którym w kasie biletowej lub u kierownika pociągu KM (na zasadach określonych w warunkach taryfowych oferty) można dokonać legalizacji każdego z trzech dni podróży.

Bilet Turysty uprawnia do podróżowania od 1 lipca do 31 sierpnia 2021 r. na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Szulborze Wielkie, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica.Obowiązuje również przy przejazdach autobusami lotniskowymi KM ze stacji PKP Modlin do Portu Lotniczego Warszawa – Modlin (lub odwrotnie). Kosztuje 67 zł. Można go kupić w kasach biletowych i biletomatach.

Więcej informacji na stronie Kolei Mazowieckich

Przy okazji warto przypomnieć, że w Kolejach Mazowieckich możemy za darmo przewieźć rower i dojechać z nim KM praktycznie do każdego mazowieckiego parku krajobrazowego (poznaj parki krajobrazowe Mazowsza).

SZYBKĄ KOLEJĄ MIEJSKĄ NAD ZEGRZE

Linia S3 Szybkiej Kolei Miejskiej podobnie jak rok temu ma w czasie wakacyjnych weekendów wydłużone kursy do Radzymina, a to oznacza, że można dojechać kolejką z Warszawy i Legionowa niemal wprost na plażę w Nieporęcie.

Kolejka kursuje do Radzymina w soboty, niedziele i święta do 29 sierpnia.
Odjazdy ze stacji Warszawa Gdańska: 9:02, 10:43, 12:59, 14:49, 16:57 i 18:51.
Kursy z Radzymina do Warszawy: 10:15, 12:25, 14:30, 16:31, 18:34 i 20:46.

Rozkład jazdy linii S3

WARSZAWSKA KOLEJ DOJAZDOWA PROMUJE KULTURĘ

Warszawska Kolej Dojazdowa startuje 3 lipca w akcją „Odpocznij z WuKaDką latem”. Na stronie internetowej WKD oraz na ekranach w pociągach będą pojawiały się przez całe wakacje zaproszenia na wycieczki piesze i rowerowe połączone z przejazdami WKD, informacje o ciekawych wydarzeniach w miejscowościach położonych wzdłuż linii kolejki i pomysły na spędzanie wolnego czasu.

NASZE PROPOZYCJE WYCIECZEK Z DOJAZDEM WKD Z WARSZAWY:
PODKOWA LEŚNA. ROWEREM PRZEZ MIASTO OGRÓD
PODKOWA LEŚNA: SPOTKANIE Z IWASZKIEWICZAMI
KAROLIN – SIEDZIBA CAŁEGO MAZOWSZA
PODRÓŻ W CZASIE. MUZEUM MOTORYZACJI I TECHNIKI W OTRĘBUSACH
PRUSZKÓW. MUZEUM STAROŻYTNEGO HUTNICTWA I ROWERY

KOLEJKI WĄSKOTOROWE

Lato to najlepsza pora, by wybrać się na całodzienną wycieczkę kolejką wąskotorową. Świat oglądany z zabytkowego wagonika pociągu turlającego się z prędkością 30-35 km na godzinę wygląda jakoś… inaczej 🙂 A może po prostu jest czas na to, by lepiej mu się przyjrzeć. Na Mazowszu działają dwie linie zabytkowych kolei wąskotorowych.

Ze Stacji Muzeum w Sochaczewie wyrusza w piątki, soboty i niedziele o godz. 10.30 Pociąg Retro. Większość kursów obsługuje lokomotywa parowa! Kolejka dojeżdża do Puszczy Kampinoskiej, po której uczestnicy wycieczki mogą pospacerować z przewodnikiem, a często także wziąć udział pikniku z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach.
więcej informacji o kursach i programie wycieczki

Na stację Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolejki Wąskotorowej w Piasecznie można dojechać z Warszawy w czasie wakacji zabytkowym autobusem, fundując sobie całodzienną industrialną przygodę. Trasa tej linii kolejowej wiedzie przez największy sad Europy i piękne tereny zielone. Kolejka zatrzymuje się po drodze do Tarczyna na stacji Runów, gdzie jest czas na ognisko i piknik.
program wycieczki
Piaseczyńska ciuchcia wyrusza latem w trasę w soboty i niedziele. Bilety można kupić online.

Magdalena Walusiak

ZOBACZ TEŻ:
STARTUJE LETNIA KOMUNIKACJA W WARSZAWIE I NA MAZOWSZU

Facebook