PODRÓŻE

ODROBINA ZIMOWEGO SZALEŃSTWA W WARSZAWIE

Nawet gdy zimą w Warszawie panoszy się wiosna, ba! nawet gdy latem trwa lato, istnieje w stolicy miejsce, w którym można cieszyć się możliwością korzystania ze sportów zimowych. O ile nie trwa, jak to było w ostatnim czasie. Mowa oczywiście o Górce Szczęśliwickiej na warszawskiej Ochocie, rozpoczynającej sezon zimowy po gruntownej modernizacji.

Do prawda, według synoptyków, do końca roku o śniegu można jedynie pomarzyć, a jeśli czekają nas Białe Święta, to raczej nie w tym roku, ale i tak na Górce można poszaleć na nartach czy snowboardzie na macie zraszanej wodną mgłą. A gdy tylko temperatura spadnie chociaż do zera, w ruch pójdą trzy armarki śnieżne. Bez łaski, ciepła zimo!

Ośrodek z roku na rok pięknieje i poprawia swoją formę. W zeszłym sezonie został wyremontowany stok i szatnie, w tym – rozbudowano budynek Ośrodka Szczęśliwice oraz zagospodarowano teren wokół niego. Zmodernizowana została centralna część parteru budynku, który zyskał nową klatkę schodową połączoną z piętrem, zlokalizowaną bezpośrednio przy dźwigu zapewniającym bezpieczną komunikację pomiędzy wszystkimi poziomami m.in. dla osób z niepełnosprawnościami. Wyremontowane zostały również toalety, szatnie i pomieszczenia pracownicze. Powiększona została serwerownia z dostosowaniem jej do aktualnych wymagań.

W centralnej części budynku od strony frontu powstała nowoczesna strefa rekreacyjno-sportowa, która wkrótce zostanie wyposażona w nowoczesne sprzęty i udostępniona mieszkańcom. W skład tej strefy wchodzą: sala fitness, przestrzeń z trenażerami – urządzeniami do symulacji jazdy na nartach, sala aerobowa i pokój rehabilitacji. Powstały również nowe pomieszczenia biurowe z salą konferencyjną oraz częścią socjalną dla pracowników ośrodka.

W centralnej części od strony stoku znajduje się otwarty taras widokowy z możliwością zamykania lekkimi przesłonami szklanymi. W lewym skrzydle budynku jest z kolei sala restauracyjna z zapleczem oraz zamkniętym tarasem ogrzewanym, która wkrótce zostanie otwarta dla użytkowników ośrodka.

Wzdłuż drogi dojazdowej do ośrodka oraz w obrębie placu przed budynkiem pojawiły się nowe miejsca parkingowe z eko-kraty, miejsce postoju rowerów, wymieniona została nawierzchnia i wykonane nasadzenia. Cały budynek poprzez liczną roślinność pnącą się po jego elewacji oraz dzięki powierzchni zielonego dachu zgodnie z przyjętymi założeniami ma wpisywać się w otoczenie zielonego Parku Szczęśliwickiego.

W poprzednich etapach modernizacji Ośrodka Szczęśliwice została wymieniona mata pokrywająca cały stok narciarski, zmodernizowano drewnianą konstrukcję tarasu widokowego oraz górną stację kolei krzesełkowej. Wymienione zostało oświetlenie oraz przeprowadzono renowację i rozbudowę systemu zraszania stoku zjazdowego. W budynku zostały odnowione piwnice, gdzie powstały m.in. toalety i szatnie dla odwiedzających, a także sala konferencyjno-sportowa oraz pomieszczenia magazynowe dla klubów i szkółek narciarskich.

W ośrodku działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego, własny sprzęt można uzupełnić w trakcie giełdy narciarskiej, po uzgodnieniu jest też możliwość naprawy uszkodzonego sprzętu.

 

Dane kontaktowe

ul. Drawska 22, Warszawa
733 755 571
Strona www
Facebook