DESIGNSMAKI

JARMARK ŚWIĄTECZNY I BETLEJEM POLSKIE W SIEDZIBIE MAZOWSZA

Produkty regionalne i rzemiosło artystyczne oraz inne produkty inspirowane sztuką ludową, pyszne regionalne jedzenie i food trucki, pachnące choinki i szopka betlejemska – to część atrakcji jarmarku bożonarodzeniowego, który odbędzie się w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Otrębusach 14 i 15 grudnia 2019 r. Każdy dzień jarmarku zakończy wystawienie barwnego spektaklu „Betlejem polskie” według Lucjana Rydla.

Skarby na jarmarku bożonarodzeniowym

Jarmark bożonarodzeniowy w Karolinie, mateczniku zespołu „Mazowsze”, to znakomita okazja, żeby kupić świąteczne prezenty i ozdoby oraz regionalne i lokalne smakołyki i wyroby tradycyjne. Gości przywita już od progu zapach świeżych choinek oraz widok specjalnie na tę okazję przygotowanej szopki betlejemskiej.

Na stoiskach znajdą się cuda idealne na prezenty i świąteczne ozdoby: rękodzieło artystyczne, tradycyjne wyroby, biżuteria, ceramika, haftowane obrusy, serwety na stół, rzeźby ludowe, świąteczne ręcznie wykonane ozdoby – malowane bombki, stroiki, kartki, wycinanki oraz inne przedmioty inspirowane folklorem.

Nie zabraknie również regionalnych świątecznych przysmaków: zdobionych pierników i miodów, certyfikowanych produktów, serów z Podhala oraz ekologicznych wędlin, a także wielu innych atrakcji kulinarnych i nie tylko. Przed siedzibą pierwszy raz pojawią się również food trucki, gdzie wystawcy będą serwować pyszne świąteczne i ekologiczne jedzenie.

14 i 15 grudnia jarmark będzie zaczynał się o 13.00.

Występ zespołu „Mazowsze”

Po jarmarku, wieczorem, rozświetlona sala widowiskowa rozbrzmiewać będzie muzyką. Zespół zaprezentuje „Betlejem polskie” według Lucjana Rydla w reżyserii Zbigniewa Kułagowskiego. Spektakl ten to roztańczone i rozśpiewane magiczne widowisko utrzymane w klimacie świątecznej zabawy. Przepełnione mądrym tekstem z wątkami historycznymi, a przede wszystkim piękną muzyką i śpiewem, co jest największą siłą zespołu „Mazowsze”. Spektakl jest też okazją do wspólnego kolędowania – „Betlejem polskie” będzie grane do 23 stycznia 2019 r.

Rezerwacja i sprzedaż biletów na koncerty: Kasa Biletowa Zespołu „Mazowsze”, tel. 22 20 88 200 lub on-line na stronie mazowsze.waw.pl

Dane kontaktowe

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "MAZOWSZE" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie, ul. Świerkowa 2, 05-805 Otrębusy
tel.: +48 22 2088888, fax: +48 22 2088800
Strona www
Instagram
Facebook