Wystawa Norberta Sarneckiego „Same Asy” [online]

Znakomite rzeźby Norberta Sarneckiego w Galerii Satyrykon aż do końca lutego! Wystawa online.

Najnowsza wystawa „Same Asy” – prezentowana w Galerii Satyrykon – należy do Norberta Sarneckiego, zdobywcy tegorocznego Grand Prix w jednym z najważniejszych na świecie konkursów dla twórców satyry, czyli Satyrykonu.
I choć konkurs kojarzony jest głównie z rysunkiem, to tym razem – po raz drugi w mającej aż 43 lata historii Satyrykonu – międzynarodowe jury postanowiło przyznać główne trofeum rzeźbie. Praca Norberta Sarneckiego pod tytułem „Anomalia klimatyczne” przedstawia przerażoną żyrafę, nieporadnie próbującą ustać na łyżwach. Rzeźba w przejmujący sposób ilustruje zmiany klimatyczne na świecie.
Na wystawie w Galerii Satyrykon można obejrzeć nie tylko „żyrafę”, ale też wiele innych, znakomitych prac tego wybitnego, wielokrotnie nagradzanego podczas Satyrykonu artysty – m.in. rzeźbę „Fryderyk był także Wielkim Smakoszem”, nawiązującą do słynnego pomnika Chopina w Warszawie, jednak w wydaniu Norberta Sarneckiego Fryderyk Chopin jest nie pod wierzbą, a pod wielkim… brokułem.
Rzeźby Norberta Sarneckiego po prostu trzeba obejrzeć! Wystawa potrwa do końca lutego 2021 roku.
Ze względu na pandemię nie możemy Was niestety zaprosić do oglądania prac na żywo, ale proponujemy bardzo ciekawe zwiedzanie ekspozycji online – z udziałem m.in. autora.


Gdzie?
Plac Zamkowy Pl. Zamkowy
Warszawa
woj. mazowieckie

Facebook