Warsztaty dla młodzieży i dorosłych na platformie gier edukacyjnych SEPPO [online]

Współpraca ze strony Galerii: Katarzyna Kida, Justyna Kołodko-Bietkał, Małgorzata Kopciewska, Aleksander Sakowicz, Eliza Urwanowicz-Rojecka, Justyna Zieniuk
Daj się ponieść… Podążaj ścieżką „Natury” lub „Kobiecości” z Kolekcją II Galerii Arsenał w Białymstoku.

Warsztaty online na platformie gier edukacyjnych Seppo*

Daj się ponieść… Podążaj ścieżką „Natury” lub „Kobiecości” z Kolekcją II Galerii Arsenał w Białymstoku lub ścieżką przygotowaną specjalnie do wystawy „Niech poprzedza Cię płomień”, która miała miejsce w 2020 roku w Galerii Arsenał elektrownia.
Warsztaty online na platformie gier edukacyjnych Seppo*
Tęsknimy za Wami! Już w czerwcu, miesiącu, w którym Galeria Arsenał powoli otwierała się na kontakt z Publicznością, przygotowaliśmy powyższe warsztaty z myślą o Was. Przewidywaliśmy, że bezpośredni, wciąż zresztą ograniczony kontakt, będzie nam dany jedynie na chwilę. Specjalnie dla Was, stworzyliśmy wtedy, w realnej przestrzeni Galerii Arsenał i Galerii Arsenał elektrownia, dwie prezentacje fragmentów Kolekcji II*: kompilacje prac zogniskowanych tematycznie wokół motywów przewodnich – natury i kobiecości. Prace z Kolekcji II Galerii Arsenał nie są prezentowane na wystawie stałej, natomiast bardzo często wybrane dzieła współtworzą wystawy problemowe, prezentowane zarówno w Galerii Arsenał, jak i w instytucjach w kraju i za granicą.

Tym razem, specjalnie na potrzeby warsztatów Seppo, zaaranżowaliśmy dwie prezentacje wirtualne. Nikt poza Wami – graczami i graczkami Seppo nie miał szansy ich dotąd zobaczyć. Zapraszamy do poznania dzieł z Kolekcji II i wykonania związanych z nimi zadań.

Dodatkowo, proponujemy grę SEPPO stworzoną specjalnie na potrzeby wystawy „Niech poprzedza Cię płomień”. Wystawa miała miała miejsce w 2020 roku w Galerii Arsenał elektrownia i prezentowała dzieła kurdyjskiej sceny artystycznej, która rozwija się w szczególnie trudnych warunkach politycznych i ekonomicznych.

Więcej o wystawie:
https://galeria-arsenal.pl/wystawy/niech-poprzedza-cie-plomien

Niektóre z prac posiadają audiodeskrypcję – opis dzieła stworzony specjalnie dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, by spojrzeć na prace w nieco inny sposób, z innej, nieznanej dotąd perspektywy.

* Seppo – przyjazna użytkownikom i użytkowniczkom platforma gier edukacyjnych, wykorzystywana przez Galerię Arsenał na potrzeby warsztatowe.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: a.sakowicz@galeria-arsenal.plW zgłoszeniu prosimy zaznaczyć wybór ścieżki: „Natura” lub „Kobiecość”.


Gdzie?
Plac Zamkowy Pl. Zamkowy
Warszawa
woj. mazowieckie

Facebook