DESIGNPODRÓŻESMAKI

CHIŃSKI SMOK W FORCIE BEMA

Bajecznie kolorowe stworzenia, kwiaty i lampiony zakwitną światłem 30 listopada w warszawskim Forcie Bema. Chiński Festiwal Światła – wielowiekowa tradycja obchodzona w Państwie Środka od dynastii Han, czyli od blisko 2 tysięcy lat – odbędzie się w Polsce po raz pierwszy.

Festiwalowych gości powita świetlna brama wysoka na 5 metrów i na 12 metrów szeroka. Na terenie festiwalu będzie można zobaczyć 38 barwnych instalacji świetlnych – stalowych konstrukcji pokrytych kolorowymi tkaninami i podświetlonych setkami tysięcy żarówek led, częściowo także z elementami neonowymi. Każda bryła została misternie zaprojektowana i starannie wykonana tak, aby wzbudzała podziw i zachwyt nie tylko rozmiarem, ale również kolorami i kształtem.

Większość figur związana jest ściśle z kulturą chińską, nie mogło więc zabraknąć motywów kwiatowych, zwierzęcych – jak smok, pawie czy panda – oraz charakterystycznych lampionów. Bryły mają nawet po 4 metry wysokości, a najdłuższa mierzy aż 20 metrów!

Chiński Festiwal Światła, fot. organizatora

Festiwal to widowiskowa wystawa świetlna, a także idealna okazja do pogłębienia wiedzy o chińskiej kulturze. Podczas całego Festiwalu, czyli od 30 listopada 2019 do 16 lutego 2020 r., będzie odbywał się jarmark tradycyjnego chińskiego rękodzieła. Nie zabraknie na nim również części gastronomicznej.

Chiński Festiwal Światła odwiedził wcześniej kilka europejskich państw: Holandię, Niemcy, Litwę oraz Białoruś, gdzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spotkał się również z bardzo pozytywnym odbiorem w Nowym Jorku. W każdym miejscu imprezę odwiedziło od 150 tysięcy do 200 tysięcy osób.

CHIŃSKI FESTIWAL ŚWIATŁA
Warszawa, Fort Bema
30 listopada 2019 r. – 16 lutego 2020 r.

Dane kontaktowe

Fort Bema, Obrońców Tobruku, 01-494 Warszawa
Strona www
Facebook