Zapisy na 34. edycję Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie rozpoczęły się 2 maja i będą prowadzone do wyczerpania miejsc. Warto się pospieszyć: bieg jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń sportowo-patriotycznych w Polsce. Otwiera Warszawską Triadę Biegową „Zabiegaj o pamięć” – popularny cykl trzech imprez sportowych organizowanych z okazji najważniejszych świąt narodowych Polski. Imprezy łączą patriotyczne wartości z promocją sportu, stając się jednymi z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce.
Trasa i formuła biegu
3 maja uczestnicy pokonają 5 kilometrową trasę, której start i meta zlokalizowane będą na Placu Trzech Krzyży. Trasa poprowadzi ulicami Warszawy, oferując zarówno piękne widoki, jak i atmosferę towarzyszącą obchodom święta narodowego.
Wydarzenie skierowane jest do:
- doświadczonych biegaczy,
- osób biegających rekreacyjnie,
- uczestników nordic walking, którzy również zmierzą się z dystansem 5 km.
Organizatorzy podkreślają, że Bieg Konstytucji 3 Maja to nie tylko sportowa rywalizacja. – Bieg łączy aktywność sportową z pamięcią historyczną, tworząc wyjątkową przestrzeń do świętowania i refleksji. Dlatego wszystkich miłośników biegania oraz osoby chcące w aktywny sposób celebrować jedno z najważniejszych świąt narodowych, zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Zapisy online – liczba miejsc ograniczona
Rejestracja na Bieg 3 Maja prowadzona jest wyłącznie online i potrwa do wyczerpania limitu miejsc. Liczba pakietów startowych jest ograniczona, dlatego warto jak najszybciej się zarejestrować. Link do rejestracji: rejestracja.maratonwarszawski.com/pl.
Aktualne informacje dotyczące wydarzenia będą na bieżąco publikowane na stronach i w mediach społecznościowych organizatorów: SCS Aktywna Warszawa oraz Fundacji Maraton Warszawski.

