Gmina Stare Babice to malowniczy obszar zamieszkany przez 17 tys. osób na obszarze blisko 64 km2, położonym za zachodnią granicą Warszawy, na południowym skraju Puszczy Kampinoskiej. Powstają tu liczne inwestycje o nowoczesnych i proekologicznych rozwiązaniach na światowym poziomie.

Okolice są urokliwe i nie czuć tu intensywności wielkomiejskiego życia. Jednocześnie mieszkańcy mogą w pełni korzystać z nowoczesnej infrastruktury społecznej i technicznej aglomeracji warszawskiej.

Na skraju miasta i puszczy

Atrakcyjność gminy wynika nie tylko z bliskości Warszawy, ale także z częściowego położenia w Puszczy Kampinoskiej i jej otulinie. Gmina ma ogromny potencjał gospodarczy, a sukces tutejszym firmom zapewniają: dostęp do chłonnego rynku zbytu w Warszawie, wysoki odsetek ludzi wykształconych oraz doskonałe połączenie z siecią dróg ekspresowych i autostrad.

Czołówka rankingów

Gmina Stare Babice zdobyła wiele tytułów: „Gmina Fair Play”, „Gmina otwarta na fundusze strukturalne”, „Przyjaźni środowisku”, „Gmina przyjazna seniorom”, wyróżnienie w kategorii „Gmina wiejska” rankingu „Perły Samorządu 2017”.

Wójt gminy Krzysztof Turek w kategorii „Najlepsi włodarze – Gmina wiejska” zajął III miejsce w całej Polsce.

 

A JAKA JEST TWOJA HISTORIA?

Stare Babice - natura i nowoczesność w jednym

Inwestycja w przyszłość

Nowa Szkoła Podstawowa w Zielonkach-Parceli jest największą inwestycją edukacyjną w historii gminy. To szkoła na miarę XXI wieku z salami: do prób muzycznych, widowiskową, do zajęć plastycznych, językowych czy wielofunkcyjnej sali gimnastycznej wraz z boiskiem sportowym.

Rozwój kulturalny

Nowy Park Gminny w Starych Babicach składa się z trzech stref: placu centralnego ze sceną letnią i amfiteatrem, strefy natury, wypoczynku i relaksu oraz strefy aktywności fizycznej.

W planach jest także utworzenie gminnego placu zabaw oraz rozszerzenie listy organizowanych tutaj wydarzeń kulturalnych i sportowych. W Zielonkach-Parceli powstaje także Dom Kultury z salą widowiskową dla 350 widzów, który stanie się centrum wydarzeń dla całego powiatu.

Zdrowie i rekreacja

Oprócz innych wydarzeń sportowych tradycją stał się już Bieg Babicka Dziesiątka. To inicjatywa mieszkańców, którzy poprzez swoją przygodę z bieganiem promują zdrowy tryb życia i walory gminy.

Na zdjęciu: fragment okładki fodleru turystycznego gminy Stare Babice „Między puszczą a stolicą”

DANE KONTAKTOWE
Stare Babice - natura i nowoczesność w jednym
 , Stare Babice
 
 
www.stare-babice.pl/pl
 
 
Sprawdź nasz profil