W 2017 roku na pułtuskiej scenie, podczas imprez organizowanych przez Gminę Pułtusk, będzie można zobaczyć m.in.: Kamila Bednarka, Gazebo, Skaldów, Anię Rusowicz, Monikę Kuszyńską, Marcina Dańca i Szymona Wydrę. To tylko wybrane pozycje z licznych wydarzeń, które w tym roku odbędą się w Pułtusku.


Atrakcje kulturalne Pułtuska w 2017 roku

6 V – „Letnie Granie Radia dla Ciebie”
17 VI – XV Wielki Jarmark Średniowieczny
18 VI – III Pułtuski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych
23 VI – „Wianki 2017 – szanty”
30 VI – 1 lipca – V Pułtuski Festiwal im. Krzysztofa Klenczona
18 VIII – DISCOPOLOWANIE
26 VIII – Zakończenie wakacji „Made in Pułtusk”
3 IX – Dożynki Gminy Pułtusk
16-24 IX – XX Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza

Najcenniejszym zabytkiem Pułtuska jest kolegiata pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny z połowy XV w. – z charakterystycznym renesansowym sklepieniem zwanym pułtuskim oraz unikatową polichromią, której odkrycie rzuciło nowe światło na sztukę renesansu. W Pułtusku warto odwiedzić również zamek (obecny Dom Polonii), kaplicę pw. św. Marii Magdaleny i kościół św. Józefa z pięknym barokowym wnętrzem.

Oprócz zabytków i pułtuskich osobliwości miasto w czasie wiosenno-letnim oferuje mieszkańcom i turystom wiele propozycji spędzenia wolnego czasu: wycieczki gondolami i kajakami po Narwi, spacery po malowniczych zakątkach Pułtuska oraz najdłuższym rynku w Europie czy Puszczy Białej, która stanowi ostoję dla licznych coraz rzadziej spotykanych roślin i zwierząt, a także udział w wielu organizowanych w mieście wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Pułtusk, malownicze miasto nad Narwią, z uliczkami biegnącymi wzdłuż kanałów, zawsze gościnny dla turystów z całego świata, jest położony 60 km od Warszawy na skraju Puszczy Białej, na szlaku prowadzącym do jezior mazurskich.

Stąd na Mazury prowadzi jeszcze jedna droga – naturalny szlak wodny – rzeka Narew. Dwa kilometry przed Pułtuskiem rzeka rozwidla się, okalając najstarszą część miasta – rynek z licznymi zabytkami.

A JAKA JEST TWOJA HISTORIA?

Pułtusk - nowoczesne miasto z tradycjami

 
DANE KONTAKTOWE
Pułtusk - nowoczesne miasto z tradycjami
Szkolna 11, Pułtusk, 06-100
recepcja@ zamekpultusk.pl
telefon / fax 48 23 692 90 00 / 48 23 692 05 24
www.zamekpultusk.pl
 
60 km od Warszawy
Sprawdź nasz profil