O PROJEKCIE     

 

Moda na Mazowsze
podróż przez 6 zmysłów...

PODRÓŻ
Świat otrząsa się z zimowego letargu. Budzi się natura, ożywia życie kulturalne, a targowe i turystyczne zyskuje zastrzyk świeżej energii. Na nowe doznania szykują się także wszystkie zmysły. Smak, zapach, słuch, wzrok i dotyk są gotowe na doświadczanie. Na poznawanie nowego i odkrywanie tego, co od wieków osadzone w historii i tradycji.

MAZOWSZE
Czy jest lepszy sposób na zdobywanie nowych wrażeń niż podróż? Zapraszamy na wyprawę po Mazowszu, na kolekcjonowanie doznań i przeżyć, których nie będzie można zapomnieć, ponieważ zostaną wchłonięte każdą komórką ciała rozbudzonego przez wiosnę.

SMAK
Oto smaki Mazowsza: mazowiecki mazurek wielkanocny i świeżo upieczone ciasto z najlepszej mazowieckiej mąki. I prosto z Mazowieckiej Michy Szlacheckiej wyroby z karpia – pasztet i kiełbasa. Do tego bęcwały, podlaskie pampuchy, nalewka z schizandry i inne regionalne i lokalne przysmaki, które można znaleźć w karczmach i na jarmarkach. Jak to wszystko smakuje! A jak pachnie!

WĘCH
Ale są też zapachy ziemi budzącej się do życia, wody, do której w dniu wiosennego przesilenia zostanie wrzucona Marzanna i jest smagnięcie wiatru na twarzy w czasie jednego z wielu biegów organizowanych na całym Mazowszu od końca lutego do późnej jesieni.

SŁUCH
Są też dźwięki muzyki. Koncerty chopinowskie w Sannikach i Żelazowej Woli oraz Warszawie, a także wybrzmiewający w Płocku chorał gregoriański.

WZROK
Chopina można na Mazowszu nie tylko usłyszeć, ale też... zobaczyć, a nawet uwiecznić na zdjęciu. Warto też chwytać obiektywem gigantyczne i barwne palmy kurpiowskie, kraszanki bawione wywarem z kory dębu, cebulowych łupin albo listków młodego żyta, a także cudowne rękodzieło i piękne meble z mazowieckim etno designem zaprojektowane przez Anię Leę Chojnacką.

DOTYK
Trudno nie dotknąć drewna inkrustowanego mazowieckimi wzorami, nie sprawdzić faktury wzorów z tradycyjnych wycinanek. Historii i tradycji można również dotknąć podczas podróży w czasie i przestrzeni: do miejsc pamiętających zupełnie inną rzeczywistość, ludzi inaczej odzianych, a przecież przeżywających wiosnę równie intensywnie i zmysłowo jak współcześni odkrywcy uroków Mazowsza.

WŁĄCZ WSZYSTKIE ZMYSŁY
Posmakuj Mazowsza wiosną.
Poczuj, jak pachnie. Dotknij przeszłości i teraźniejszości.
Zobacz wszystkie kolory i kształty tego niezwykłego regionu.
Wysłuchaj opowieści, jakich nie usłyszysz nigdzie indziej.
Poznaj Mazowsze: zmysłowe i pełne pasji.

 

Najnowszy numer MNM

MNM nr 16

Polecamy

baner_mazowsze_travel

Archiwalne wydania MNM

MNM nr 15

MNM nr 14

MNM nr 13

MNM nr 12

MNM nr 11

MNM nr 10

MNM nr 9

MNM nr 8

mnm nr 7

mnm nr 5

mnm nr 5

mnm nr 4

mnm nr 3

MNM nr 2

MNM nr 1