WYDARZENIA

KONCERT KARNAWAŁOWY W MUZEUM ROMANTYZMU

Najpiękniejsze arie oraz fragmenty oper, operetek i musicali będzie można usłyszeć podczas Koncertu Karnawałowego, który odbędzie się 13 stycznia w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej. Na scenie muzealnej oranżerii wystąpią śpiewacy Agnieszka Grala (sopran) i Andrzej Lenart (baryton). Akompaniować im będzie na fortepianie Olsi Ujkani.

W programie niedzielnego koncertu znalazły się arie oraz fragmenty m.in. takich oper, operetek i musicali jak „Carmen”, „Zemsta Nietoperza”, „Czarodziejski Flet”, „Don Giovanni”, „My fair Lady”, „Wesoła Wdówka” i „West Side Story”.

Początek koncertu o godz. 12.00. Wstęp 15 zł.

Przy okazji wizyty w Muzeum Romantyzmu warto obejrzeć prezentowane tam wystawy stałe i czasowe. Wśród najcenniejszych obiektów wymieniane są na stronie Muzeum: „teczka Napoleona zabrana przez Kozaków podczas przeprawy przez Berezynę, portret Zygmunta Krasińskiego malowany przez jego żonę Elizę (Elżbietę) z Branickich Krasińską, drzewo genealogiczne rodu Krasińskich – miedzioryt odbity na jedwabiu z 1722 r., siedem portretów Krasińskich, marmurowe popiersie gen. Wincentego Krasińskiego – dzieło F. Bosio z 1808 r. oraz dwie empirowe biblioteczki z księgozbiorem francuskim z XVII i XVIII wieku złożonym z dzieł literackich, historycznych i filozoficznych. W księgozbiorze Muzeum znajdują się także wczesne wydania utworów Krasińskiego, jak również korespondencja, zbiory grafik i map”.

Jeśli ktoś marzy o miłości, powinien, nawet przy niesprzyjającej aurze, wybrać się na spacer po otaczającym posiadłość parku i odnaleźć marmurową ławeczkę wykonaną w 1832 r. na zamówienie Amelii Załuskiej. Pierwsza muza Zygmunta Krasińskiego kazała na niej wykuć zdanie „Niech pamięć moja zawsze ci będzie miła”. Wieść niesie, że każdy, kto usiądzie na tej ławeczce, wkrótce wpada w sidła miłości…

Dane kontaktowe

MUZEUM ROMANTYZMU
ul. Zygmunta Krasińskiego 9, 06-406 Opinogóra
tel/ fax (+48 23) 671 70 25
Strona www
Facebook