„Rzuć korporacje dla bobrów”

Codzienne wstawanie o godzinie 5:00 żeby o 8:00 stawić się do pracy w Warszawie. Potem powrót o 20:00 do domu. Jak długo tak można? Zadawała sobie to pytanie Pani Ania, która drogę do swojej warszawskiej kariery zaczynała każdego dnia w Wólce Dłużewskiej. Pewnego dnia postanowiła zmienić swoje zawodowe życie o 180 stopni - i tak powstało Gospodarstwo Agroturystyczne Dolina Bobrów. Tutaj Pani Ania wstaje codziennie rano, ale żeby narwać świeżych sałat na śniadanie dla turystów. My odwiedzamy ją w środku lata. Plony w przydomowym ogródku dojrzewają. Jest bób, są sałaty i ogórki. Naszą gospodynię pytamy o możliwość skosztowania lokalnych smakołyków, a ona zaprasza nas do starej chaty, w której mieszkali jej dziadkowie, gdzie dziś mieści się jej żywy skansen lokalnych tradycji. Tam pokazuje nam ser twarogowy, który wczoraj przygotowała na warsztatach wspólnie z letnikami. W oknie chaty stoją gliniane garnce, w których kiszą się ogórki z ogródka pani Ani. „Tu jest wspaniale!” - mówimy. Pani Ania odpowiada, że wspaniale to by było, gdybyśmy jeszcze mieli świeży chleb (wskazuje na duży kuchenny piec kaflowy) no i masło zrobione na miejscu (w drewnianej maselnicy, która leży w kącie chaty). A my i tak wiemy, że to mały, kulinarny raj na Mazowszu.

Pani Ania Michalak pieczołowicie kultywuje kulturę swoich dziadków i pradziadków. W oryginalnym drewnianym domu przodków pani Ani możemy zobaczyć krosna, stroje ludowe, kuchnie i domowe sprzęty sprzed lat. W gospodarstwie Dolina Bobrów można zapoznać się z kulturą kołbielską. Region ten to miejsce wyjątkowo bogatego folkloru: wycinankarstwa, charakterystycznych strojów ludowych i typowego dla tego obszaru budownictwa drewnianego.

Nigdy nie przypuszczaliśmy, że w pierogach nadzieniem może być kasza - i to pęczak. W środku obok kaszy zawinięta była także kiszona kapusta. Takie pierogi nazywają się sójki i pierwszy raz zrobiliśmy je na warsztatach kulinarnych w Bobrowej Zagrodzie. Teraz robimy je kilka razy do roku. - Ania i Tomek z Garwolina.

Nasze dzieci spędziły tu jedne z najlepszych wakacji. Cisza ,spokój, natura i do tego zdrowe, prawdziwe jedzenie. Tych wakacji nie chcielibyśmy zamienić na nic. - Państwo Janek w Gliwic.

A JAKA JEST TWOJA HISTORIA?

Gospodarstwo Agroturystyczne Dolina Bobrów

Dojazd:

Na skrzyżowaniu drogi w miejscowości Wólka Dłużewska należy wjechać w polną drogę prowadzącą na wschód. Po około 600 m po lewej jak i po prawej stronie drogi znajdują się zabudowania Gospodarstwo Agroturystycznego „Dolina Bobrów”

Oferta podstawowa:

 • Gospodarstwo „Dolina Bobrów” to miejsce w którym nie będziesz się nudził. Zostało ono urządzone z dbałością o najmniejszy szczegół. Elementy małej architektury, drewniane place zabaw czy wymalowane w kwieciste wzory fasady budynków stwarzają przyjazny klimat i doskonałe warunki do odprężenia. W oferowanych warsztatach możesz upiec chleb, poznać zajęcia rolnicze, zrobić ser, czy wykonać własne wycinanki. Gospodarstwo oferuje 23 miejsca noclegowe, dysponuje kilkoma klimatycznymi salami spotkań w stylowych drewnianych budynkach.
 • Warsztaty kulinarne. Tradycje kuchni kołbielskiej i kuchni wiejskiej. Wypiek chleba ? warsztat od A do Z, od mleka do sera, lepienie sójek (lokalnych pierogów), uprawa roli, warzywniak, kwaszenie kapusty i ogórków, wspólny posiłek z własnoręcznie wykonanych produktów przy ognisku.
 • Warsztaty z folkloru kołbielskiego: tkackie, obróbka lnu, rękodzieło.
 • Wycinankarstwo charakterystycznych motywów wycinanek kołbielskich takich jak: drzewa, koguty, kokoszki, wiejskie baby.
 • Podglądanie bobrów w okolicy rzeki Piasecznej i Świder.
 • Polowania na grzyby.
 • Spływy kajakowe.
 • Przejazdy bryczką.
 • Wyjazdy integracyjne dla firm ? do zagospodarowania sala o powierzchni 60m2,
 • Lekcje i zajęcia ekologiczne dla dzieci i młodzieży.
 • Zielone szkoły, zimowiska, kolonie.
 • „Ostatki w Dolinie Bobrów. Przejazd kuligiem lub bryczką. Ognisko lub zabawa w chacie przy kominku.


Konieczność umówienia się klienta:

Każdorazowo warto uzgodnić swój przyjazd z właścicielką.

Oferta ma charakter całoroczny.

Gospodarstwo agroturystyczne działa przez cały rok. Oferta warsztatów kulinarnych może być uzależniona od pory roku. Przez cały rok możliwe są jednak nocleg z wyżywieniem oraz oferta warsztatów.

Możliwości wyżywienia:

Dla większych grup po uprzednim umówieniu. Turysta indywidualny ma do dyspozycji wygodne aneksy kuchenne.

Możliwości Noclegu:

Różnorodne pokoje od 1 do 4 osobowych. Możliwość rozbicia namiotu.

Przykładowe ceny:

Ceny za nocleg już od 25 PLN / dziecko lub 35 PLN / osoba dorosła. Uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych w cenie od 5 PLN /osoba dla większych grup zorganizowanych.

DANE KONTAKTOWE
Gospodarstwo Agroturystyczne Dolina Bobrów
Wólka Dłużewska 5, 05-332 Siennica
agromichalik@o2.pl
668831622
www.dolinabobrow.pl/
Anna Michalik
57 km / 1 godz. 6 min
Sprawdź nasz profil