Na amatorów górskich sportów czeka po praskiej stronie Wisły 170 m2 powierzchni przeznaczonej do wspinaczki. Ścianka ma w najwyższym miejscu 4 metry wysokości i kształt nieregularnej bryły wielobocznej, której każda ze ścian ma inne kąty nachylenia oraz formacje przypominające wyglądem naturalną skałę. Ścianka wspinaczkowa boulderingowa została wybudowana po praskiej stronie mostu Świętokrzyskiego. Projekt został zrealizowany w ramach budżetu partycypacyjnego i oddany do użytku miłośników spinaczki 27 maja.

Ścianka wspinaczkowa

Ścianka dostosowana jest do zróżnicowanych poziomów umiejętności różnych grup wspinaczkowych. Jej konstrukcja daje możliwość wspinaczki każdemu – zaczynając od dzieci, przez osoby rozpoczynające swoją przygodę z tym sportem, aż po zawodowców.

Ściankę wkomponowano w historyczną pozostałość po moście Syreny. Umiejscowienie tego obiektu w plenerze umożliwia wykonywanie różnorodnych ćwiczeń uzupełniających ruchowych i rozciągających w naturalnym otoczeniu.

Ścianka dostępna będzie bezpłatnie przez siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Ścieżka równowagi

Obok ścianki powstaje również ścieżka równowagi „Mind & Body”, która rozbudza ciała i umysły do wykorzystania uśpionych i niewykorzystywanych na co dzień pra-zdolności fizyczno-umysłowych. Ścieżka ma charakter rekreacyjno-sportowy i jest przeznaczona do zabawy zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Dzięki wykorzystaniu nieregularnych kształtów, przemieszczanie się po niej wymaga pomysłowości i dobrej równowagi.

Obiekt ten stanowi część projektu ścieżek sensorycznych, realizowanego przez Lilianę Afra Tomaszewską.

 

Dzielnica Wisła – otwarta, przyjazna, różnorodna

Z roku na rok warszawska Wisła przyciąga coraz więcej osób, które chcą aktywnie i przyjemnie spędzić swój wolny czas w plenerze. Przestrzeń ta, choć znajduje się w samym centrum miasta, pozwala odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku i poczuć się jak na wakacjach. Prowadzone przez miasto projekty wiślane pozwalają każdemu odnaleźć coś dla siebie.

Warto wybrać się całą rodziną na jedną ze stołecznych plaż. Warszawiacy będą mogli skorzystać tam z pomocy plażowych i wypożyczyć bezpłatnie sprzęt sportowy oraz wziąć udział w organizowanych animacjach i zabawach. Na plaży obok mostu Poniatowskiego pojawi się strefa rekreacyjna. Tworzyć ją będą trzy boiska do siatkówki plażowej oraz urządzenia do street workout-u (drążki, poręcze itd.). Dodatkowo będzie można rozłożyć boiska do beach soccera lub plażowej piłki ręcznej. Sporo rzecznych atrakcji przygotowanych zostało z myślą o dzieciach i młodzieży. W ofercie znajdą się różnorodne zajęcia i warsztaty plenerowe, np. szkutnicze, edukacyjne i  artystyczne.

 

 

 

A JAKA JEST TWOJA HISTORIA?

ŚCIANKA I INNE ATRAKCJE W DZIELNICY WISŁA

Miłośnicy aktywnych form wypoczynku mają do dyspozycji ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu, Nadwiślański Szlak Rowerowy (NSR) na lewym brzegu, siłownie plenerowe, pumptruck i welodrom oraz liczne możliwości uprawiania sportów wodnych. Nie zabraknie również sportowych wyzwań, takich jak Run Wisła czy Bike Wisła. Turyści na pewno zechcą przespacerować się bulwarami wiślanymi i obejrzeć niezapomniany pokaz w Multimedialnym Parku Fontann.

Ale przestronne plaże, wszechobecna zieleń, kluby sportowe, szeroka oferta żeglugowa oraz liczne restauracje i klubokawiarnie to tylko fragment tego, co oferuje mieszkańcom Dzielnica Wisła. Królowa polskich rzek zachęca do aktywności, więc rzuć wszystko i chodź nad Wisłę!

DANE KONTAKTOWE
ŚCIANKA I INNE ATRAKCJE W DZIELNICY WISŁA
 , Warszawa
 
 
 
 
Sprawdź nasz profil