Po raz kolejny na poprzemysłowych halach dawnych Zakładów Lniarskich w Żyrardowie będzie można degustować smaki piw regionalnych, rzemieślniczych czy domowych! Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie przygotowuje się do zorganizowania III edycji Industrialnego Festiwalu Browarnictwa, który odbędzie się 29 i 30 września 2017 r. Organizatorzy czekają na zgłoszenia od wystawców do 8 września br.

Chmiel Fest to doskonała okazja do zapoznania się z kulturą, historią i współczesnym „światem” znanego wszystkim bursztynowego napoju. To także możliwość udziału w warsztatach, dyskusjach i konkursach będących wyśmienitą okazją do wymiany doświadczeń i luźnych konwersacji. Celem wydarzenia jest krzewienie kultury piwa i wiedzy na jego temat, prezentacja niszowych marek piwnych i niewielkich browarów oraz edukacja w zakresie odpowiedzialnego spożywania alkoholu.

Śladami ubiegłych lat na industrialnej przestrzeni Muzeum zaprezentują się wystawcy w trzech sektorach: browarów, gastronomii i food trucków. Każdy wystawca z sektora browarów weźmie udział w otwartym konkursie na najlepsze piwo CHMIEL FEST 2017, w którym to konsumenci będą oceniać i wybierać zwycięzcę. Dodatkowo po raz pierwszy odbędzie się konkurs dedykowany Piwowarom domowym na Najlepsze Piwo Domowe Chmiel Fest 2017 (zgłoszenia do 31 sierpnia). Organizatorzy przygotowują także szereg atrakcji dla odwiedzających, w tym konkursy z nagrodami, warsztaty oraz koncerty. Wśród muzyki i pysznej strawy odwiedzający będą mogli oddać się radosnej celebracji jednego z najstarszych trunków na świecie.

 

Festiwal odbędzie się 29 i 30 września (piątek 16:00-0:00 oraz sobota 14:00-0:00) w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Wybór miejsca na tego typu wydarzenie także nie jest przypadkowy. Monumentalne postindustrialne przestrzenie Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie są ściśle związane z ponad 180-latnią tradycją przemysłu lniarskiego. W budynku mieścił się niegdyś oddział drukarni żyrardowskich Zakładów Lniarskich, które już pod koniec XIX wieku stały się najpotężniejszą fabryką lnu ówczesnej Europy, a wyroby były znane i cenione na całym świecie. Pielęgnując pamięć świetności Zakładów Lniarskich oraz ciężkie warunki pracy robotników, Organizatorzy Chmiel Fest postanowili trywialnie stanąć na przekór historii oferując odwiedzającym rozrywkę i sposobność do odpoczynku po tygodniu pracy.

I edycja Chmiel Fest odbyła się 25-26 września 2015 r. w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, a II Chmiel Fest hucznie rozpoczął weekend majowy 29-30 kwietnia 2016 r. Wydarzenie co roku odwiedza kilka tysięcy osób, które mogą spróbować browarów rzemieślniczych i regionalnych. Na festiwalowej scenie do tej pory zagrali: NeoKlez, Rootzmans (finaliści 7 edycji Must Be The Music), Dikanda oraz Megitza Trio (półfinaliści VIII edycji programu Mam Talent).

A JAKA JEST TWOJA HISTORIA?

3. Industrialny Festiwal Browarnictwa Chmiel Fest

Organizatorzy serdecznie zapraszają przedstawicieli browarnictwa rzemieślniczego, regionalnego, browarów restauracyjnych i domowych, a także innych chętnych do udziału w wydarzeniu w roli wystawcy. Zgłoszenia można przesyłać w terminie do 8 września 2017 r. na adres mailowy events@muzeumlniarstwa.pl, telefon kontaktowy: 793 134 703.

DANE KONTAKTOWE
3. Industrialny Festiwal Browarnictwa Chmiel Fest
Karola Dittricha 18, Żyrardów, 96-300
events@ muzeumlniarstwa.pl
793 134 703
 
 
Sprawdź nasz profil